Patates ile ilgili Fizik sorusu

Hangisinden fazla kabul çıkar?

• Oy verenlerin toplamı
    6

Karteloviç

Centipat
Makaleler
1
5 Tane küçük patatesten mi yoksa 3 tane büyük patatesten mi daha fazla kabul çıkar?

Arkadaşlar, Fizik hocası böyle bir soru sordu hoca 5 tane küçük patatesten daha fazla kabul çıkar diyor ama bütün sınıf 3 tane büyükten fazla çıkıyor diyor. Sizin düşünceniz nedir?

5 Tane küçük patatesten mi yoksa 3 tane büyük patatesten mi daha fazla kabul çıkar?

Arkadaşlar, Fizik hocası böyle bir soru sordu hoca 5 tane küçük patatesten daha fazla kabul çıkar diyor ama bütün sınıf 3 tane büyükten fazla çıkıyor diyor. Sizin düşünceniz nedir?
Kabul çıkar ne demek?

Kabul çıkar ne demek?
Kabuk çıkar demek istemiş zannımca.

Patateslerin yüzey alanlarıyla ilgili. Küçük büyük ile olmaz o.

Obje Buyudukce dis yuzey alani ~ ic hacim orani azalir. Sisman ve buyuk kutup ayisi daha az usur soguk havada. Anlatmaya calistigi sey bu hocanin.

Ebat belli degilse sonucu bilemezsin.

Kabuk çıkar demek istemiş zannımca.

Patateslerin yüzey alanlarıyla ilgili. Küçük büyük ile olmaz o.
Cidden buna mı takıldınız?
İyi de ebat konusunda bir kısıtlama yok.
Evet, buna takıldım. Bir yerde hata yapmış olsanız kabuk olarak algılayabilirdim. Ama hepsinde kabul yazmışsınız. Öyle bir terim var herhalde dedim ben de.

Soruna cevap olarak; Patateslerin tam ebatını bilmiyoruz. Büyük patates var, büyük patates var. Küçük patates var, küçük patates var. Net bir cevap vermek mümkün değil.

@@Bora Dere Teşekkür ederim.

5 küçük patatesten daha çok kabuk çıkar aynen. Çünkü 3 büyük patatesin çevresi 5 küçük patatesten küçüktür. Tabii küçük patates dediğim de cherry domates kadar küçük olmasın bi' zahmet:)

Ama bu sorunun daha mantıklı olması için boyut vermesi gerekliydi bence. Yüzey alanları hesabı bu. Büyük küçük patates farkını bilmek lazım en azından:)

5 küçük patatesten daha çok kabuk çıkar aynen. Çünkü 3 büyük patatesin çevresi 5 küçük patatesten küçüktür. Tabii küçük patates dediğim de cherry domates kadar küçük olmasın bi' zahmet:)

Ama bu sorunun daha mantıklı olması için boyut vermesi gerekliydi bence. Yüzey alanları hesabı bu. Büyük küçük patates farkını bilmek lazım en azından:)
Hocaya bunu diyeceğim aslında boyut konusunda bir kısıtlama yok. Şimdi gidip kocaman patates alıp bir de minnacık alıp göstermek var. 😃

Hocaya bunu diyeceğim aslında boyut konusunda bir kısıtlama yok. Şimdi gidip kocaman patates alıp bir de minnacık alıp göstermek var. 😃
E yani:) Şimdi koca kumpirlik patates var, ufacık cherry domates gibi patates var. Sana hangisi lazım hocam dersin:) Ama genelleme yaptığı için direkt cevabım 5 küçük patates olurdu benim açıkçası:)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı