Patriot Burst 240 GB SSD Benchmark Performansı

hakan yaeger

Megapat
Makaleler
21
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 2 gün önce sipariş ettiğim Patriot Burst 240 GB SSD bugün sabah geldi. Test sonuçları şöyle;

test 1.png

test 2.png

SATA II girişinden aldığım sonuçlar olsa bile bana düşük geldi. Ayrıca anakartımın sitesinde yalnızca SATA 3 GB/s yani SATA II desteği olduğu yazıyor fakat anakartımın SATA girişlerinin olduğu bölümün üstünde (sağ altta) fotoğrafta görüldüğü gibi SATA 6 GB/s yazıyor.

1603486250962.png

Bugün sistemi ayarlamayla çok uğraştığım için üşengeçliğimden 6 girişi de deneyemedim. Ancak denediklerimden de bir sonuç alamadım. SATA III girişi varsa ve bulabilirsem SATA III üzerinden aldığım hızları da konuya eklerim.

Sata 2 desteği ile o hızlar gayet normal.
O SSD Apacer Panther ile aynı özelliklere sahip, hatta bazı özellikleri kağıt üzerinde daha iyi. 250TL'ye alınabilecek en iyi model.
Tabii bazı arkadaşlar"Patriot diye marka mı olur YhA?" Diyecektir elbet.

''Depolama sürücüleri içinse altı adet SATA 6Gbps yani SATA-III portu ile geliyor.''
Kaynak.
Haber sitesi yerine MSI'ın kendi sitesinden bakmak daha doğru değil mi sizce de?
Burada 6 adet Sata 3 Gbps girişi olduğu yazıyor fakat Anakart üzerinde de farklı bir şey yazıyor. Garip bir durum açıkçası.
Anakartınız SATA 2 desteklediği için o hızı görmeniz normal, illa 300MB/s göreceksiniz diye bir şey yok.
Phison Toolbox Complete indirim, Firmware güncellemesi yapın.
Patriot'un kendi programında güncel olduğu yazıyordu, buna da bakacağım. Bu arada şimdi kontrol ettim, ikisi de aynı yazılım sanırım :D

Yeni konular

Geri
Yukarı