Patriot SSD alınır mı?

Aimerlapaix

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba yeni bir SSD alacağım fakat iki şık arasında kaldım ya Patriot Burst 240 GB alacağım ya da normal Patriot 256 GB SSD alacağım. Düz model ve Burst model arasında ciddi fark var mı? 256 GB burst bulamadım da.

Bütçem 250 fakat hepsiburada’da 30₺ kodum var 280 diyebiliriz yani. 16 GB için Burst’tan şaşma diyorsunuz yani.
Bir de merak ettiğim şey bi ara Longline SSD almıştım ve 120 GB olmasına rağmen 109 GB geldi SSD. Patriot Burst’te böyle bir sorun yaşamam değil mi 240 olarak gelir yani.

Bütçem 250 fakat hepsiburada’da 30₺ kodum var 280 diyebiliriz yani. 16 GB için Burst’tan şaşma diyorsunuz yani.
Bir de merak ettiğim şey bi ara Longline SSD almıştım ve 120 GB olmasına rağmen 109 GB geldi SSD. Patriot Burst’te böyle bir sorun yaşamam değil mi 240 olarak gelir yani.
Bu sorun değil, her diskte oluyor, firmalar 1 GB'ı 1000mb olarak hesap ederken Windows 1024mb olarak hesap ediyor diye bir açıklama yapmıştı birisi.

Bütçem 250 fakat Hepsiburada'da 30₺ kodum var 280 diyebiliriz yani. 16 GB için Burst'tan şaşma diyorsunuz yani.
Bir de merak ettiğim şey bir ara Longline SSD almıştım ve 120 GB olmasına rağmen 109 GB geldi SSD. Patriot Burst'te böyle bir sorun yaşamam değil mi 240 olarak gelir yani.

İmkaniniz varsa bütçeyi 50TL arttirip bunu almanızı tavsiye ederim.
DRAM'siz SSD'ler uzun vadede üzüyor.
Ha şansınız yoksa burst de alabilirsiniz.

Geri
Yukarı