Patriot SSD alınır mı?

Bütçem 250 fakat Hepsiburada'da 30₺ kodum var 280 diyebiliriz yani. 16 GB için Burst'tan şaşma diyorsunuz yani.
Bir de merak ettiğim şey bir ara Longline SSD almıştım ve 120 GB olmasına rağmen 109 GB geldi SSD. Patriot Burst'te böyle bir sorun yaşamam değil mi 240 olarak gelir yani.

Hayır şöyle ki Windows ise eğer bilgisayarın:

Üreticiler 1 GB'ı 1 GB olarak görüyor ama Windows için 1 GB 1024 Megabyte olmak zorunda.

Bu da demek oluyor ki 240 GB SSD yaklaşık 222 GB kullanılabilir olacak.

Bütçem 250 fakat hepsiburada’da 30₺ kodum var 280 diyebiliriz yani. 16 GB için Burst’tan şaşma diyorsunuz yani.
Bir de merak ettiğim şey bi ara Longline SSD almıştım ve 120 GB olmasına rağmen 109 GB geldi SSD. Patriot Burst’te böyle bir sorun yaşamam değil mi 240 olarak gelir yani.
Patriot Burst 240 GB var 221 GB gözüküyor.

Bu sorun değil, her diskte oluyor, firmalar 1 GB'ı 1000mb olarak hesap ederken Windows 1024mb olarak hesap ediyor diye bir açıklama yapmıştı birisi.
Doğru, hatta geçen gün WD Blue harddiskin üstünde böyle bir açıklama olduğunu gördüm.

Ben de alırken Technopatta konu açmıştım. Oyun yükleyeceksen yetmez, bende sadece windows kurulu. Ek olarak 500 GB Harddisk kullanıyorum. Onun dışında memnunum.
Hocam acaba SSD'den halen memnun musunuz? 860 ve 870in fiyatları uçmuş iyice şuan tek seçenek olarak bu SSD görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı