Elektronik Patriot Viper 1 TB fiyatına 2 TB M.2 SSD 3.184 TL

@Kaan Öner şaka yaptığım yok o hızları disk markda veriyor zaten benim bahsettim dosya kopyalama gibi uzun süren işlemler, 50mb/sn şaka değil gen4 1800mb/sn okuma değeri olan bir SSD bu değeri diskin içerisinde 100GB'lık bir dosyayı kopyalarken veriyor, HDD'ler bile daha hızlıdır, burada DRAM olmamasının nasıl etkisi yok. Benim yaptığım testi yapsın arkadaşın DRAM'siz bir modelse muhtemelen normal değerin çok aşağısına düşecek hızı.
Micron 2400 512 GB:

Eki Görüntüle 2034776

hızın yüksek olduğu kısın 10-20 sn civarı.
İş yerinde KC3000'den bir diğer KC3000'e her gün akşam ortalama 100-150 GB veri kopyalıyordum, bu kadar bir hız düşüşüne şahit olmadım. Şu an bu kadar düşüyor mu bilmiyorum, açıkçası bana başka bir sorununuz var gibi geldi.

@Tavasapi hocam SSD laptopdaydı çıkarıp exeria Plus G2 takmıştım, Micron'u da kardeşimin kullandığı kasaya taktım, az önce onda test ettim, 70GB'lık bir oyunu kopyaladım 40-50 GB'lık kısmı 600-700mb/sn hızlarında kopyaladı sonra 100mb/sn civarına düştü, kasada daha iyi sonuç verdi muhtemelen sıcaklık farkından ama yine iyi değil bence. Sizdeki SSD üst düzey zaten performans kaybı olmaması normal gibi. Benim de anlatmak istediğim DRAM'siz bir gen4 SSD alamak yerine DRAM'li exeria Plus g2'yi almak daha mantıklı bence.

Bende 2 TB Plus G2 aldım bugün geldi kurdum hız fena değil zaten sadece oyun arşivi amaçlı kullanacağım Steam, Epic vs

Dosya Ekleri

• Koixera SSD.png
    Koixera SSD.png
    22,3 KB · Görüntüleme: 17
İş yerinde KC3000'den bir diğer KC3000'e her gün akşam ortalama 100-150 GB veri kopyalıyordum, bu kadar bir hız düşüşüne şahit olmadım. Şu an bu kadar düşüyor mu bilmiyorum, açıkçası bana başka bir sorununuz var gibi geldi.

Hocam arkadaşın attığı şey imkansız zaten 50 MB falan o kadar düşüş olamaz ben hiç düşüş görmedim attığım dosyalarda dediğim gibi sistemden kaynaklı bile olabilir bu tür durumlar DRAM alacaksanız sistem için DRAM'siz alacaksanız ise oyun ve yedekleme için alabilirsiniz 50 MB 100 MB bu hızlar gerçeği yansıtmıyor zaten hız düşer mi düşer onu da anlattım zaten ben yukarıdaki yazıda ama ortalama bir M.2 50 MB vs. imkansız bir hata olmalı.

@Tavasapi hocam SSD laptopdaydı çıkarıp exeria Plus G2 takmıştım, Micron'u da kardeşimin kullandığı kasaya taktım, az önce onda test ettim, 70GB'lık bir oyunu kopyaladım 40-50 GB'lık kısmı 600-700mb/sn hızlarında kopyaladı sonra 100mb/sn civarına düştü, kasada daha iyi sonuç verdi muhtemelen sıcaklık farkından ama yine iyi değil bence. Sizdeki SSD üst düzey zaten performans kaybı olmaması normal gibi. Benim de anlatmak istediğim DRAM'siz bir gen4 SSD alamak yerine DRAM'li exeria Plus g2'yi almak daha mantıklı bence.

Isınsa bile bu hızlar normal değil hız düşer ama bu kadar düşmez sistemden kaynaklı güncel olmayan driver bile etkiler bu durumları DRAM'siz gen4 oyun okuma olarak DRAM'li gen3 ezer geçer hocam 7400 MB okumalara çıkıyor arada fiyat farkı var ise size katılırım gen3 alırım o kadar para vermem ama gen4 dramsiz vs. fark etmez her türlü okumada daha hızlıdır.

Fiyatı 200 lira düşmüş, normalde Patriot sürekli fiyatları arttırırdı.

Lite sürüm bu zaten DRAM'siz olması buradan anlaşılır ben olsam İtopya'daki 2TB alırım garantili faturalı hem de daha uygun her şekilde iş görür.

Hocam arkadaşın attığı şey imkansız zaten 50 MB falan o kadar düşüş olamaz ben hiç düşüş görmedim attığım dosyalarda dediğim gibi sistemden kaynaklı bile olabilir bu tür durumlar DRAM alacaksanız sistem için DRAM'siz alacaksanız ise oyun ve yedekleme için alabilirsiniz 50 MB 100 MB bu hızlar gerçeği yansıtmıyor zaten hız düşer mi düşer onu da anlattım zaten ben yukarıdaki yazıda ama ortalama bir M.2 50 MB vs. imkansız bir hata olmalı.
Aynen öyle.
Hocam siz sistemleri bi kontrol edin. Elinizdeki ssdlerde kusur yoksa iki sistemde de ortak olarak kullanılan program, oyun, dosya ne varsa bi kaldırın derim. Hİç normal değil çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı