Çözüldü Patriot Viper ve Neo Forza RAM uyumsuz

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

The Child

Decapat
Daha fazla  
Anakart
Asrock A320M-HDVR4
İşlemci
Ryzen 3 2200G
Arkadaşlar merhaba, Patriot Viper marka yeni bir RAM satın aldım mevcut sistemimde olan Neo Forza RAM'in yanına takıp 2x8 yapmak istedim fakat ikisini aynı anda çalıştıramıyorum bir türlü teker teker taktığımda çalışıyorlar sorun olmadan. Slotları da denedim ayrı ayrı sorun yok fakat ikisini aynı anda takınca çalışmıyor ve speakerdan 3 kere uzun bip sesi geliyor. Bir türlü çözemedim. Yardımcı olabilir misiniz?

• Anakart: Asrock A320M-HDVR4
  • İşlemci: Ryzen 3 2200G
  • RAM: Neo Forza 8 GB 3200MHz
  • SSD: Corsair Force'le 240GB
  • HDD: WD 1TB.
  • PSU: Tx 400W.

Ekran kartı yok. APU kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sebebi bu değil. İkisi de udımm. DIMM kelimesinin başına getirilen so ve u boyutu belirler. Sebebi dediğim gibi çip uyuşmazlığı.

Anladım peki teşekkürler.
Sebebi bu değil. İkisi de udımm. DIMM kelimesinin başına getirilen so ve u boyutu belirler. Sebebi dediğim gibi çip uyuşmazlığı.

İade etmeden önce bir test edeyim dedim ve iyikide test etmişim şaşırdım vallaha Neo Forza'da hiçbir sorun yokken yeni aldığım Patriot'da daha 2. dakikada bir sürü hata verdi. Sorun uyumsuzluk değil Patriot'da imiş.🙃
Bellek modülü farklılığından dolayı oluyormuş yeni öğrendim, Neo Forza u-DIMM Patriot ise DIMM iade etmem gerekecek şimdi 😔. Teşekkürler.

Sebebi bu değil. İkisi de UDIMM. DIMM kelimesinin başına getirilen SO ve U boyutu belirler. Sebebi dediğim gibi çip uyuşmazlığı.

Anladım peki teşekkürler.

İade etmeden önce bir test edeyim dedim ve iyikide test etmişim şaşırdım vallaha Neo Forza'da hiçbir sorun yokken yeni aldığım Patriot'da daha 2. dakikada bir sürü hata verdi. Sorun uyumsuzluk değil Patriot'da imiş.🙃

Dosya Ekleri

• photo_2022-02-09_14-41-05.jpg
    photo_2022-02-09_14-41-05.jpg
    108,3 KB · Görüntüleme: 15
  • photo_2022-02-09_14-49-02.jpg
    photo_2022-02-09_14-49-02.jpg
    109,6 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı