Pavilion Gaming 15-EC0006NT laptop dondu

Fallegan

Hectopat
Daha fazla  
Oyunda iken bir anda laptop dondu, kilitlendi. Ekran aynı kaldı, hiçbir klavye tuşu ve komutu çalışmadı. Güç tuşuna 5 saniye basıp kapattım. Tekrar açtığımda normal şekilde açıldı fakat ekran siyah, güç ışığı yanıyor ve Caps Lock da açık fakat Caps Lock bastığımda ışığı kapanmıyor. Sanırım kilitlendi laptop, herhangi bir işlem yapamıyorum. Win+CTRL+Shift+b denedim aynı kaldı, açıkken 15 saniye basılı tuttum aynı sorun, şimdi kapatıp bıraktım laptopu bekliyorum biraz. Sıcaklık durumu olmadı 55-60 derecelerdeydi. HP Pavilion Gaming 15-EC0006NT model, Ryzen 5 3550H işlemci, GTX 1650 ekran kartı, 16 GB RAM, 256 GB Samsung SSD. RAM'ler 3 hafta önce değiştirdim ve CPU-Z'den kontrol ettim bir sorun yoktu zaten. Başka bir bilgi lazımsa vereyim, ne yapabilirim?

Olmuyor, herhangi bir tepki yok. Sadece açık, çoğu kombinasyonu denedim.

Tamam bilgisayar tam açılırken yine aynı kombinasyonu dene. Eğer yine olmazsa hızlıca düğmesinden tekrar kapat aç. Bir sonraki denemede otomatik onarım başlaması lazım. Yani genelde 2. açılışta onarım başlıyor.

O zaman klavye de kitlenmiş. Açma kapama tuşuyla deneyin. Bilgisayar açılırken Windows logosu geldiği anda açma kapama tuşuna bilgisayar kapanana kadar bas. Aynı işlemi yaklaşık 3 ya da 4 kere yapınca karşına şöyle bir ekran gelmesi lazım. Bu fotoğraftaki gibi bir ekran gelene kadar yap bu işlemleri.

Dosya Ekleri

• 1682189250509.png
    1682189250509.png
    93,7 KB · Görüntüleme: 11
bunu da denedim maalesef olmuyor yine. Ekranda windows logosu da gözükmüyor denerken, sorun sadece güç tuşunun çalışması ve güç tuşuna bastıktan sonra bilgsayar açılınca ekrana bir grilik geliyo sadece siyahlık değişiyor ama baska hiç bir şey gelmiyor ekrana. Ramleri çıkartıp geri taktım bataryayı söktüm taktım ma hala aynı bi sonuç yok
O zaman klavye de kitlenmiş. Açma kapama tuşuyla deneyin. Bilgisayar açılırken Windows logosu geldiği anda açma kapama tuşuna bilgisayar kapanana kadar bas. Aynı işlemi yaklaşık 3 ya da 4 kere yapınca karşına şöyle bir ekran gelmesi lazım. Bu fotoğraftaki gibi bir ekran gelene kadar yap bu işlemleri.

Fn+B kombisyonu ile bios güncelleme ekranına girebiliyorum bu arada. Ama caps lock ışığı açılıp kapanmıyor. Hep açık durumda. Sanırım kombisyon deniyebiliyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı