Pavilion Gaming 15-EC0006NT laptop dondu

Fallegan

Hectopat
Daha fazla  
Oyunda iken bir anda laptop dondu, kilitlendi. Ekran aynı kaldı, hiçbir klavye tuşu ve komutu çalışmadı. Güç tuşuna 5 saniye basıp kapattım. Tekrar açtığımda normal şekilde açıldı fakat ekran siyah, güç ışığı yanıyor ve Caps Lock da açık fakat Caps Lock bastığımda ışığı kapanmıyor. Sanırım kilitlendi laptop, herhangi bir işlem yapamıyorum. Win+CTRL+Shift+b denedim aynı kaldı, açıkken 15 saniye basılı tuttum aynı sorun, şimdi kapatıp bıraktım laptopu bekliyorum biraz. Sıcaklık durumu olmadı 55-60 derecelerdeydi. HP Pavilion Gaming 15-EC0006NT model, Ryzen 5 3550H işlemci, GTX 1650 ekran kartı, 16 GB RAM, 256 GB Samsung SSD. RAM'ler 3 hafta önce değiştirdim ve CPU-Z'den kontrol ettim bir sorun yoktu zaten. Başka bir bilgi lazımsa vereyim, ne yapabilirim?

Bunu da denedim maalesef olmuyor yine. Ekranda Windows logosu da gözükmüyor denerken, sorun sadece güç tuşunun çalışması ve güç tuşuna bastıktan sonra bilgsayar açılınca ekrana bir grilik geliyor sadece siyahlık değişiyor ama baska hiçbir şey gelmiyor ekrana. RAM'leri çıkartıp geri taktım bataryayı söktüm taktım ma hala aynı bir sonuç yok.

FN+b kombisyonu ile BIOS güncelleme ekranına girebiliyorum bu arada. Ama Caps Lock ışığı açılıp kapanmıyor. Hep açık durumda. Sanırım kombisyon deniyebiliyorum.

Bende de HP Pavilion 15 model bir laptop vardı. Aynı sorun bende de olmuştu. İnternette takılırken bir anda dondu. Ekran aynı kaldı. Klavye çalışmıyordu. Kapanana kadar açma-kapama tuşuna bastım. Tekrar açtığımda düzelmişti benimki. Pazartesi HP'yi arayın. Teknik destek için telefondan yardımcı oluyorlar. Onlar sizi yönlendirecektir. Onların dedikleri de işe yaramazsa cihazın servise gitmesi gerekir. Yani hem otomatik onarıma başlamıyor hem de gelişmiş seçenekler ekranı gelmiyor. Sorun donanımsal olabilir.

Bende de HP Pavilion 15 model bir laptop vardı. Aynı sorun bende de olmuştu. İnternette takılırken bir anda dondu. Ekran aynı kaldı. Klavye çalışmıyordu. Kapanana kadar açma-kapama tuşuna bastım. Tekrar açtığımda düzelmişti benimki. Pazartesi HP'yi arayın. Teknik destek için telefondan yardımcı oluyorlar. Onlar sizi yönlendirecektir. Onların dedikleri de işe yaramazsa cihazın servise gitmesi gerekir. Yani hem otomatik onarıma başlamıyor hem de gelişmiş seçenekler ekranı gelmiyor. Sorun donanımsal olabilir.
Tamamdır teşekkür ederim yardımlarınız için. Pazartesi servise yazayım. Aç kapa yapamıyorum yani, açıyorum ekran açılıyor (siyah) ama gerisi yok. Daha yeni ram yükseltmesi yapmıştım yani umarım çözebilirim.

Geri
Yukarı