Paw Guards'ın yöneticisi Erkin Erdoğdu tutuklandı

@Shinya Kogami cezanın sebebinden ziyade benim aklıma takılan soru şu oldu: Kesinleşmiş hapis cezası olan birisi dışarıda nasıl olabiliyor ve bu şahıs vakıf adı altında milletten yardım toplamıyor muydu? Bu yardımları nasıl toplayabildi? Hükümet eleştirisinden sonra doğrudan tutuklandı. Size de tuhaf gelmiyor mu? Bana tuhaf geliyor.

Bir şey olmaz bunlara birkaç ay yatar çıkar. Geçen gün bir otoparkta öldürülen bir gencin katilleri yakalandı adamın 36 suç kaydı var ve 4 yıl yatarı olduğu ortaya çıktı o halde hala dışarıda geziyor.

Sizce bu adam ne kadar içeride kalır?

@Shinya Kogami cezanın sebebinden ziyade benim aklıma takılan soru şu oldu: Kesinleşmiş hapis cezası olan birisi dışarıda nasıl olabiliyor ve bu şahıs vakıf adı altında milletten yardım toplamıyor muydu? Bu yardımları nasıl toplayabildi? Hükümet eleştirisinden sonra doğrudan tutuklandı. Size de tuhaf gelmiyor mu? Bana tuhaf geliyor.

Evet işte o sebeple soruyorum. 59 yıl cezası olan birisinin dışarıda olması garip geldiği için. 6 ay gasptan ceza almış insan muamelesi görmesi saçma geldi.

Yemlediği kişiler vardır çok basit. Paw Guards'a aylık birkaç milyon bağış geliyorsa bunun bir kısmını yüksek yerlerdeki adamlara yedir tamamdır yarı dokunulmaz olursun.

Ne zaman onlardan da yüksek biri (göklerden gelen karar) ne ayak bu eleman der o zaman koparırlar direkt kimse kurtaramaz.

Hayvan haklarını savunma bahanesiyle dolandırıcılık mesela.
Altına araba çekmiş bu bağışlar ile.
Evet ve bundan dolayı kendini sözde bir vakıf olarak vs. gösterip vergi de ödemiyordu. Anlatırken de işine göre ya anonim ya da resmi olarak açıklıyordu sözde şirketini.
Zaten daha önceden de dolandırma denemei yapmış ama tutmamış, ona rağmen rahat bırakılması ve insanların bu kadar düşünmeden bilinçsiz bir şekilde buna inanıp duyarcı tiplerin bunu arşa çıkarması/sonuna kadar savunması...
Umarım artık akıllanmışlardır derdim ama bu duyarcılar akıllanmaz. Başkasına/başka bir konuya duyar kasmaya devam ederler.
O yüzden en azından saçma bir şekilde bunun da hapisten çıkmasına izin verilmez umarım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı