Paylaşılan Ekran Kartı Belleğini Kullanma

musaozde

Kilopat
Yer
Kırıkkale
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
benim bilgisayarımda 1gb ekran kartı takılı. Ekran çözünürlüğü>gelişmiş ayarlar yaptığımda toplam bellek 2.5gb yazıyor.

Geçenlerde bi internet kafeye gitmiştim gta5 felan yüklü iyi bir sistemdi. Onun ekran kartına baktığımda o da 1gb, toplam 3.5gb'tı.

Paylaşılan ekran kartı belleğini biligisayarımda nasıl kullanabilirim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın görüntü işlemlerinde ekran kartı belleğine ek olarak RAM'den destek alır. Bunu kapatmak veya arttırmak gibi bir şansın yok. Zaten bilgisayarın onun ayarlamalarını otomatik yapar. Yani bilgisayar işlem esnasında RAM'e ihtiyaç duyuyorsa ekran kartının paylaşılan belleği kullanmasına izin vermez direk RAM olarak kullanılır. Eğer işlem esnasında RAM'den çok ekran kartı belleğine ihtiyaç varsa bu durumda paylaşılan bellek görüntü işlemleri için ekran kartı belleği gibi kullanılır.

Bu arada bilgisayarına RAM eklersen paylaşılan bellek de artar.

Bilgisayarın görüntü işlemlerinde ekran kartı belleğine ek olarak RAM'den destek alır. Bunu kapatmak veya arttırmak gibi bir şansın yok. Zaten bilgisayarın onun ayarlamalarını otomatik yapar. Yani bilgisayar işlem esnasında RAM'e ihtiyaç duyuyorsa ekran kartının paylaşılan belleği kullanmasına izin vermez direk RAM olarak kullanılır. Eğer işlem esnasında RAM'den çok ekran kartı belleğine ihtiyaç varsa bu durumda paylaşılan bellek görüntü işlemleri için ekran kartı belleği gibi kullanılır.

Bu arada bilgisayarına RAM eklersen paylaşılan bellek de artar.

kardeşim benim i5 laptop var 4gb ram fakat ayrılmış video belleği 128mb paylaşılan sistem belleği 1632 mb çok çok azını kulanıyor bunun için ne yapmam gerekli

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı