Paylaşımlı laptopu 4 GB RAM'den 16 RAM'e çıkarmak

Bütçe
700-1500

alper224

Centipat
2014'te bilgisayar konusunda tecrübesizken aldığım bir laptop var elimde şu an. Laptopum paylaşımlı işlemcisi i7 4700mq 2.4 GHz 2394 MHz, mainboard Lenovo 20238, RAM ilk aldığımda 8 GB RAM vardı yalnız bir sıkıntıdan dolayı 4 GB RAM'e düştü RAM kapasitesi Max 32 GB(DDR3), 1TB hard disk mevcut.
Ben bu bilgisayarı yaklaşık 1 sene daha kullanacağım, ardından yeğenimin maddi durumu olmadığı için ben yeni laptop alırken ona vereceğim, hem benim kullandığım süreçte laptopta aşırı bir yavaşlama ve oyun ve programlarda kasmalar gördüm. Sizce 16 GB RAM'e geçiş yapıp bırakmalı mıyım? Yoksa 32 GB'a kadar yükseltmeli miyim?

Yapsanız da performansınız biraz artabilir. Çünkü işlemciniz biraz eski, ekran kartınız nedir?

Cok agir isler yapilmayacaksa -ki o laptopla pek mumkun gozukmuyor- 8 GB RAM bile kafii. Kalan parayla SSD almaniz daha yararli olur.

RAM için 16 GB yeterli olur. Bu RAM'lerden 2 tane alabilirsin.
SSD almanı da öneririm.

RAM konusunda bende 16 GB RAM'in uygun olacağını düşünüyorum fakat her SSD ile uyumlu mudur? Ben zaten o kadar ağır grafiksel şeyler oynamayacağım LoL, Valorant, Lor, Euro Truck Simulator oynuyorum.
Cok agir isler yapilmayacaksa -ki o laptopla pek mumkun gozukmuyor- 8 GB RAM bile kafii. Kalan parayla SSD almaniz daha yararli olur.

SSD önerebilir misiniz?

Bütçeniz nedir? Patriot Burst modellerine bakabilirsiniz. Laptopta CD-ROM portu varsa kızak yardımıyla HDD'yi CD-ROM'a, SSD'yi de HDD'nin eski yerine takarsıniz. Anakartiniz SATA kaç destekli bakar mısınız?

Geri
Yukarı