Paypal hesabı açmak ve kullanmak!

Hayrettin57

Hectopat
Daha fazla  
Paypal ülkemizde yasaklanmadan önce hesabım vardı. Şu an ticaret için ( müşterilerden ödeme almak ) kullanacağım. Fakat nasıl yapacağım konusunda bir fikir sahibi değilim. Bazı yerlerde hesap açılabilir İngiltere, Almanya vb. ülkeler üzerinden deniliyor, bazı yerlerde hesabı açsan bile para transferlerini Türk bankalarına aktaramazsın deniliyor. Konu ile ilgili bilgili veya hali hazırda bu durumu sürdüren bir arkadaşımız yardımcı olursa sevinirim.Not: sadece paypal olması gerekiyor, benzeri kuruluşlar kabul görmemekte.

Eski bir hesabın varsa sadece bir şey alırken kullanabiliyorsun diye biliyorum. Benim hesabım vardi alışveriş yapabiliyorum ama bankalar kabul olmadığı için paypalda parayı hesabına aktaramazsın diye düşünüyorum. Belki yurt dışında tanıdığın varsa o banka hesabı acar kendi adına onu paypal'a eklersin oraya yatar oda ordan senin TR banka hesabına aktarır. Tabi güvendiğin biri olması lazım. Benim bildiğim böyle başka çözümü varsa birileri yazarsa bende bilgilenmiş olurum.

Eski bir hesabın varsa sadece bir şey alırken kullanabiliyorsun diye biliyorum. Benim hesabım vardi alışveriş yapabiliyorum ama bankalar kabul olmadığı için paypalda parayı hesabına aktaramazsın diye düşünüyorum. Belki yurt dışında tanıdığın varsa o banka hesabı acar kendi adına onu paypal'a eklersin oraya yatar oda ordan senin TR banka hesabına aktarır. Tabi güvendiğin biri olması lazım. Benim bildiğim böyle başka çözümü varsa birileri yazarsa bende bilgilenmiş olurum.
Benim bildiğimde hesap adı ile banka hesaplarının aynı olması gerekli. O yüzden sürekli sıkıntı çıkıyor. Bilen bir yetkiliyi davet ediyoruz :)

IBAN kullanabilirsin.

Wise bir ara kullandığım bi hizmettir öneririm.

Geri
Yukarı