PayPal hesabı açmak

sfemnksbk3

Hectopat
Merhaba. Yıl olmuş 2021 ve halen PayPal ortalıkta yok. Ne kadar üzücü. Bu virüs zamanı bile cebimize para girmesi için o kadar PayPal'a muhtacım ki anlatamam. Yurt dışında satış yapmak için gerekiyor, para geliş gidiş olmalı. Bu yüzden çok fazla araştırma yaptım. Sizce PayPal hesabı açmak sıkıntılı mı?

Çoğu videolarda yazılarda VPN kullanarak açılabileceği yazıyor. Ne kadar güvenilir? Şimdi ben mesela bir SIM kartı alsam, yurt dışına kayıtlı cep telefonunu halletmiş olsak ve adres bilgilerini de ukbox gibi sitelerden yazsam ne kadar güvenli olur? Deneyen var mı? PayPal hesabı açan yardımcı olursanız sevinirim.

Sıkıntılar yaşayabilirsin Vpn ile oluşturduktan sonra para gelmesi , dekont çıkartırken , para çekmek istersen bazı sıkıntılar yaşatabilir

Ben de aynı durumdan muzdarip birisi olarak 2 yıl önce VPN açarak Türkiye'den PayPal hesabı açtım. Mantık olarak açılıyor ama açtıktan sonra karşınıza bazı sorunlar çıkıyor. Mesela hesabı ilk açarken sizden telefon doğrulaması istiyor, doğal olarak PayPal Türkiye'de olmadığı için +90 alan kodunu seçemiyorsunuz. PayPal'ı hangi ülke üzerinden açacaksanız o ülkenin alan kodunu seçip kendi telefon numaranızı yazıyorsunuz ve doğrulama kodu bazen geliyor bazen gelmiyor, şansa bağlı. Telefon doğrulaması kısmını da atlattığınızı varsayıyorum, hesabınızı açtınız kullanmak istiyorsunuz ama bir süre sonra PayPal durumu anlayıp sizin Amerikan vatandaşı olduğunuzu kanıtlamanız için (Amerika için konuşuyorum Social Security Number) istiyor. O numarayı da girmediğiniz takdirde hesabınız kilitleniyor. Başka bir ülkede vatandaşlığınız yoksa açmamanızı öneririm. Sonuç olarak, açarsınız fakat bir işinize yaramaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı