PayPal Hesabım Olmamasına Rağmen E-Mail Gelmesi

Megaloman

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bugün bana Paypal'dan bir e-mail geldi (onların mı emin değilim) fakat benim bir Paypal hesabım bulunmuyor. Araştırdığım kadarıyla onların gönderdiği E-mail ismimiz ile başlıyormuş fakat bana gelen mail bir kod ile başlıyor herhangi bir isim vb. geçmiyor ve bana çeviriden baktığım kadarıyla hesabımın kısıtlı olduğunu vb. şeyler söylüyor ve verdiği PDF dosyasını açıp oradaki yolları izlememi istiyor. Sorum bu e-mail cidden Paypal'dan mı gelmiştir? Gerçekten onlardan geldiyse benim belirttiğim gibi bir hesabım bulunmuyor bunu onlara nasıl bildiririm veya buna gerek var mı? Herhangi bir sıkıntı çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizden bir dosya açmanızı vs. istiyorsa büyük ihtimalle dolandırıcıdır. Paypal genellikle "sitemize, linklere tıklamadan giriş yapıp aktivitelerinizi kontrol edin" türü mesajlar yolluyor.

Fishing yapıyolardır hocam paypalın sitesine girip şifremi unuttum diyip bütün e-maillerinizi yazın eğer hiç birinde hesap bulunamadı derse yolunuza bakın. Veya varsa etrafınızda bi internet cafeden falan linke gidin ( e-mailinizi açmadan)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı