PayPal Türkiye'ye geri dönecek mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Rehber hazırlasanız 10000 beğeni alırsınız.
Rehber hazırlanacak kadar karmaşık bir durum yok aslında.

Eski paypal hesabınız varsa giriş yapıp kartınızı silin. Linkini verdiğim US adresinden yeni bir hesap açın, hesap açarken telefon numarasını sallayın (mümkünse geçersiz bir numara girin çünkü telefon aktivasyonu yapmayacağız, zaten yapamayız) ve hesabınızı oluşturup kartınızı tanımlayın. Bu kadar. Artık Paypal ile ödeme yapabilirsiniz. Örneğin daha bugün Humble Bundle'dan alışveriş yaptım:

1568505259759.png

Merak ettiğiniz konu varsa bilgim dahilinde cevaplandırabilirim.

Wikipedia dönmek istiyor Recep bey ama dönemiyor ☹
Büyük ihtimalle diğer firmalarda istiyorlardır..
O kadar trafiği alan kişi ben olsam, ben de özlerim. Yazık ama, insanlar girmesine yine giriyor da ülkenin adı ve şanı karalanıyor. Gerçi başlarım şanından da, adından da, milletinden de, zerre umrumda değil ama gerçekten üzücü bir durum.

O kadar trafiği alan kişi ben olsam, ben de özlerim. Yazık ama, insanlar girmesine yine giriyor da ülkenin adı ve şanı karalanıyor. Gerçi başlarım şanından da, adından da, milletinden de, zerre umrumda değil ama gerçekten üzücü bir durum.
Ben 19 yaşındayım ve 19 yıldır bu hükümetle yaşıyorum ve artık sıkıldım. Geleceğimi belirleyemiyorum. Hayal kuramıyorum gençliğimi yaşayamıyorum. Cidden sıkıldım artık elimden bir şey gelmemesi beni üzüyor ve işin en kötü tarafı bu tımarhaneden kaçamıyoruz.
Anlamsız bir mesaj. Özür dilerim ☹

Paypal bile Türkiye'yi unuttu. Hiçbir yerde paypal ile ilgili bir gelişme yok. Zaten bizim türkler olarak sorunumuz yapılan zamlara geçirilen kazıklara sesimizi çıkarmamaktır. Paypal ve diğerleri giderken hayır izin vermeyiz demiş olsaydık şuan bu halde olmazdık. Sıkıysa instagramı kapatsınlar görelim. Boşuna çabalamayın işe yarayan şeyler bu ülkede hiç değer görmez. Yıllar geçse bile giden geri dönmez. Boşuna ümitlenmeyin. Türkiye hükümeti asla paypal gibi gidenlere geri dön diye çağrıda bulunmaz. Onlarda türklere yalvaracak halimiz yok zira bu türklere elimizi versek kolumuzu koparmaya çalışırlar diye düşünüyorlar. Netflix de yakın zamanda bir yolunu bulup ülkeden kovulacak çünkü yandaş medya hiç memnun değil göreceksiniz.

Rehber hazırlanacak kadar karmaşık bir durum yok aslında.

Eski paypal hesabınız varsa giriş yapıp kartınızı silin. Linkini verdiğim US adresinden yeni bir hesap açın, hesap açarken telefon numarasını sallayın (mümkünse geçersiz bir numara girin çünkü telefon aktivasyonu yapmayacağız, zaten yapamayız) ve hesabınızı oluşturup kartınızı tanımlayın. Bu kadar. Artık Paypal ile ödeme yapabilirsiniz. Örneğin daha bugün Humble Bundle'dan alışveriş yaptım:

Eki Görüntüle 438574

Merak ettiğiniz konu varsa bilgim dahilinde cevaplandırabilirim.
Ben ödeme almayı çözdünüz sandım, herkes zaten yapabiliyor ödeme :) teşekkürler.

Ben 19 yaşındayım ve 19 yıldır bu hükümetle yaşıyorum ve artık sıkıldım. Geleceğimi belirleyemiyorum. Hayal kuramıyorum gençliğimi yaşayamıyorum. Cidden sıkıldım artık elimden bir şey gelmemesi beni üzüyor ve işin en kötü tarafı bu tımarhaneden kaçamıyoruz.
Anlamsız bir mesaj. Özür dilerim ☹
Ben de 19 yaşındayım. Ben bu sene kaçabiliyorum lakin parası ya da bir şekilde yeteneği olmayan ya da henüz keşfedip kullanmayan kişiler de bununla yaşamak durumunda. Mesajınız anlamsız değil, aksine fazlasıyla anlamlı ama yazmaya üşeniyorsunuz daha fazlasını, biliyorum.

Ben de 19 yaşındayım. Ben bu sene kaçabiliyorum lakin parası ya da bir şekilde yeteneği olmayan ya da henüz keşfedip kullanmayan kişiler de bununla yaşamak durumunda. Mesajınız anlamsız değil, aksine fazlasıyla anlamlı ama yazmaya üşeniyorsunuz daha fazlasını, biliyorum.
Bir yanım kaçmak isteyip bir yanım istemiyor. Ailemle küçüklükten beri babamın işi dolayısı ile ayrıydım. Onlarla yeterince vakti geçiremediğimi düşünüyorum. Hem bunca şeye rağmen ülkemi hala sevmeye çalışıyorum. Kurtarılmaya değer 👍

Türkiye'de birçok saçma yasaklama var ama ben bunların arasına PayPal'ı koymuyorum. Türkiye, milyarlarca dolar dönecek bir sistemin sunucuların Türkiye'de bulunmasını ve burada dönen para transferi hakkında bilgi almak istemesi en doğal hakkı. Bu durum belki Avrupa ve Amerika için sıkıntılı olmayabilir ama Türkiye'de bundan birkaç yıl öncesine kadar ''Abi fiş almazsak kaç TL olur?'' diye bir cümle vardı.

Ayrıca tüm bankalar vergi rekortmeni olurken PayPal'ın vergi işine pek yanaşmaması da çok doğru bir hareket değil.

Ayrıca tüm bankalar vergi rekortmeni olurken PayPal'ın vergi işine pek yanaşmaması da çok doğru bir hareket değil.
Paypal'ın el çektirilme sebebi vergi ile alakalı falan değil, işlem verilerini devlete aktarmaması yani para hareketlerin denetim altında tutulamıyor olmasıydı diye biliyorum ben.

Türkiye'de birçok saçma yasaklama var ama ben bunların arasına PayPal'ı koymuyorum. Türkiye, milyarlarca dolar dönecek bir sistemin sunucuların Türkiye'de bulunmasını ve burada dönen para transferi hakkında bilgi almak istemesi en doğal hakkı. Bu durum belki Avrupa ve Amerika için sıkıntılı olmayabilir ama Türkiye'de bundan birkaç yıl öncesine kadar ''Abi fiş almazsak kaç TL olur?'' diye bir cümle vardı.

Şanışer'in şu sözü aklıma geldi: Screenshot

"Gel iş yapalım, ters düşersek 10 değil 1000 yazarım vergini." az kesmişim resimde.

Durum gerçekten böyle diye biliyorum. Türkiye'de hiçbir holding vegiler yüzünden adam gibi para kazanamayacak durumdalarmış diye duymuştum. Yani yine kazanırlar tabii ama vergiler para çıkışının çok daha büyük bir kısmını oluştururdu. Şuan devlet pek çok şirkete vergi indirimleri yapıyor diye biliyorum, abartarak söylüyorum, normalde 10.000 ise, 1.000'e düşürüyorlar. Kanımca bu şekilde kanalları, gazeteleri, oraları, buraları ellerinde tutuyorlar. Yandaşlar boşuna yandaş değil yani, yandaş olmaya sürükleniyorlar. Holdingler para kazanmak için varlar, hepsinin ilk amacı daha fazla para kazanmak. Devlet, yandaşlarına indirimler uygularken, 10.000 yerine indirimlerle 1.000 alırken, onlar 10.000 ödemek istemiyorlar, ona göre haber yapıyorlar, yazı geçiyorlar. İnsanların medya özgür değil, baskı var demesinin nedenlerindenn birisi de bu. Bu nedenle PayPal Türkiye'deki gerçek vergi miktarına ya da başka bir şeye kafayı takmış olabilir. Bu sunucu muhabbetinde belki de Türkiye, veri akışını kontrol etme yetkisi istemiş olabilir devlet olarak. Normalde PayPal yasalarına göre bu mümkün değilse, anlaşma yatmıştır. Mesela ben esporcuyum, aylık $730-$770 kazancım var. Bu kazancı PayPal üzerinden sağladığımda, bu miktar üzerinden Maliye benden vergi alamaz. Eğer Türkiye bu durumla ilgili bir istekte bulunduysa, PayPal bunu kabul etmemiş olabilir. Tam olarak neden anlaşamadılar, bilmiyorum. Yani işin içinde sunucu varsa, bu yalnızca sunucuyu bulundurmakla, vesaire çözüme ulaştırılamaz diye düşünüyorum. Belki PayPal yurt dışında sunuculara aylık $90.000 ödüyorsa, Türkiye sunucuları barındırmanın yanında, bakım ve çalıştırma masrafı için $390.000 istemiş olabilir, bu nedenle anlaşamamış da olabilirler. Dediğim gibi, bilgim yok, körü körüne yazıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı