PC 5 gün açık kalırsa ne olur?

Hoffman

Picopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus GeForce RTX 3060 Dual V2 O12G 12GB GDDR6 192 Bit LHR Ekran Kartı
Intel Core i3 12100F 4.30 Ghz 4 Çekirdek 12MB 1700p 10nm İşlemci
Asus PRIME H610M-K DDR4 3200mhz(OC) M.2 1700p mATX Anakart
GoodRam 1TB PX500 NVMe Okuma 2050MB-Yazma 1650MB M.2 SSD
GeIL 16GB(2x8) Evo Spear AMD Edition 3200mhz CL16 DDR4 Ram
DeepCool CC560 650W 80+ Tempered Glass LED USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa
PC 5 gün açık kaldı. PC 5 günde Max 10 15 saat kapalı kalmıştır. İlk 4 gün oyun 90 FPS falandı. 70'e düşmüştü 5. gün. Ben de korkup format atmıştım. Sizce doğru yapmış mıyım?

PC isterse 100 gün açık kalsın, pamuk şekeri değil bu erimez 😂 😂 😂 bu ürünler askeri teknoloji düzeyinde üretilmiş ürünlerdir var siz hesap edin gerisini

Biz bilgisayarımızı kapadığımızı sansak bile kapanmış olmuyor aslında. CPU'nuza bakarsanız, bilgisayarınızın ne kadar açık kaldığına bakarak bunu görebilirsiniz. Bende 60 saat mesela. Hiçbir sıkıntı yok, içiniz rahat olsun.

Arkadaşlar yeni tür teknolojiler buna hazırlıklar zaten (ekstrem) bir şey olmazsa. Mesela CPU çok ısınıyorsa,kendini kapatır. Zarar görmemesi için vs vs. Sen tabi ki yine de dinlendir. Kul yapımı belli olmaz. Ama korkmayın yani bu kadar. Ölümcül sonuçlar çıkmaz.

Yok, olmaz. Çalışması için üretilen parçaların çalışıyor olması insanları neden korkutuyor anlamıyorum.
Tabii özellikle çok elektrik kesintisi yaşanan bir yerse mümkün olduğunca açık bırakmayın, ama açık kalsa da pek bir şey olmaz.
Eki Görüntüle 2003973
En fazla uygulamalar çok fazla şeyi önbelleğe atacağı için RAM biraz dolar, onun dışında hiçbir şeycik olmaz. Bunun yaşanması için de 1 hafta falan boyunca hiçbir şekilde kapatılmaması lazım.

Bilgisayarın ne kadar süre açık kaldığı önemli değil, önemli olan hangi şartlarda açık kaldığı. Çok yüksek ısılarda uzun süre çalışmadığı sürece sorun olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı