PC açıldıktan sonra açık mavi ekran geliyor

Kerem Toprak

Centipat
Daha fazla  
PC açılırken sıkıntı yok fakat açıldıktan 3-4 en sonra ya açık mavi renk oluyor ya da siyah ekran nedeni nedir? Hemen yardım lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC açılırken sıkıntı yok fakat açıldıktan 3-4 en sonra ya açık mavi renk oluyor ya da siyah ekran nedeni nedir? Hemen yardım lazım.
Ekran kartının çipinde bir sıkıntı olabilir. Soğuk lehime düştüğünü tahmin ediyorum. Bu sık görülen bir arıza olduğundan bundan şüphelendim daha birçok şey de olabilir. Sisteminizi tahmin etmemizi beklemiyorsanız yazın lütfen.

Ekran kartının çipinde bir sıkıntı olabilir. Soğuk lehime düştüğünü tahmin ediyorum. Bu sık görülen bir arıza olduğundan bundan şüphelendim daha birçok şey de olabilir. Sisteminizi tahmin etmemizi beklemiyorsanız yazın lütfen.
Sistem GTX 1650-corsair 8 GB ram- ryzen 5 1600-asus a350m f not:bu arada 3-4 sn sonra böyle oluyor

Ne hatası olduğunu söyle en azından ona göre yardımcı olalım birde sistemi son zamanlarda OC yaptın mı o da buna sebep olmuş olabilir belki de sistemin kirlendiği için de olabilir detay olmadan birşey demek zor

Ne hatası olduğunu söyle en azından ona göre yardımcı olalım birde sistemi son zamanlarda OC yaptın mı o da buna sebep olmuş olabilir
Yani şöyle soyleyeyim ben PC yi vatandan hazir aldım aldığından beride hicbirsey yapmadım yaptığım tek şey oyun oynamakti OC nedir aslinda bilmiyorum ama yaptığım tek şey oyun oynamakti hata ise açılıyor benim ana menü geliyor fakat 3-4 sn sonra açık mavimsi bir renk oluyor ne yazı var ne başka birşey hicbirsey yok.

Dosya Ekleri

• IMG_20220901_190942_9.jpg
    IMG_20220901_190942_9.jpg
    190,3 KB · Görüntüleme: 31
Windows logosunu veya anakartın markasının yazdığı ekranı görüyor musunuz? Bu 3-4 saniye diye belirttiğiniz gecikmeyi açın biraz, detaylandırın. Mesela BIOS'a girebiliyor musunuz?

Windows logosunu veya anakartın markasının yazdığı ekranı görüyor musunuz? Bu 3-4 saniye diye belirttiğiniz gecikmeyi açın biraz, detaylandırın. Mesela BIOS'a girebiliyor musunuz?
Açılıyor Asus yazıyor sonra Windows geliyor ekran açılıyor benim masaüstü geliyor sonra 3-4 sn sonra öyle oluyor

Açılıyor Asus yazıyor sonra Windows geliyor ekran açılıyor benim masaüstü geliyor sonra 3-4 sn sonra öyle oluyor
Lütfen yardım edin gerçekten çok ihtiyacım var

Son düzenleme:
Güç tuşuna bastıktan sonra BIOS ekranı gelene kadar Delete ve F2 tuşlarına durmadan basın. BIOS ekranı geliyorsa bile o ekranda duruyor mu kapanmadan buraya rapor edin.

BIOS ekranı geldi ve hala kapanmadı

İşletim sisteminde bir sıkıntı olabilir tam emin değilim ama. Başka bir bilgisayara erişiminiz var mı veya elinizde hazır format USB'si bulunuyor mu? Temiz kurulum yapmanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı