PC Açılınca Chameleon Bootloader Açılıyor

Umutcan Sabsız

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Konuyu nereye açacağımı tam olarak bilmiyorum. Direkt konuma geçeyim, HP G62 bir notebook um var.

Windows 7 ultimate 32 bit kuruluydu.

Bunu Mac yapmaya çalıştım. Daha usb atmadan bir kısımda pc resetlemem gerekti. Resetledim.
Açılışta MAC simgesi geldi ve öylece kalıyor. Ne dönen bir şey ne dolan bir şey hiçbir şey yok.

Geri windows 7 yapmaya çalıştım eskiden hiç karşılaşmadığım bir sorun karşıma çıktı. Boot ederken usb görmedi.

DVD görüyordu dvd den deneyeyim dedim beni yönlendirdiği kısım şu:

LPR1AZ.jpg

Bunu sadece dvd de değil çoğu zaman diyor. (Laptop ekranı tahtadan yapılma özel yaptık babamla. Onuda bir ara anlatırım ondan ayna gibi :D )

hd (0,1) Windows NTFS
hd (0,2) Windows NTFS
hd (0,3) 10.9

yazıyor.

1. Yerel disk c 2. D 3. ise mac diye düşünüyorum. 1. Girince hata veriyor sistem bozuk felan diye pc resliyor.
2. de sistem yüklü değil 3. de ise mac simgesinde kalıyor işte.

Birde hd(0,3) 10.9 gelince şöyle yazıyor:

"Press Enter to start up Darwin/x86 with no options, or you can:
Type -v and press Enter to start up with diagnostic messages
Type ? and Enter to learn about advanced startup options
"

Ve bir şey yazmak içinde "Boot : " var.

Sistemi ne mac olarak açabiliyorum nede windows 7 olarak. Geri format atabiliyorum hiçbir şey yapmıyor.

Neden sistemini mac çevirmek istiyorsanız diyorsanız windows 7 ve windows 8 - xp falan sıkıldım diyebilirim :D Mac 1 yıldır kullanmak istiyorum ama hiç bir şekilde yapamadım.

Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

@Recep Baltaş Abi sen anlarsın ya saatlerdir bilgisayar böyle hiçbir şey yapamıyorum. Bi mac yapayım dedim bilgisayar çöktü. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios ayarlarını sıfırlayıp öyle format atmayı dene. Disk bölümlendirme de bütün diskleri sil. Biçimlendir demiyorum. Ondan sonra diskleri bölümlendirme yap öyle devam et bakalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı