PC açılınca siyah ekranda kalıyor

Kayrabwy

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım normal bir şekilde açıktı bende bir şeyler yemeye gitmiştim 5 dk sonra hemen döndüm. Ekran siyahtı tuşlara bastıgimda ekranın gelmesi lazımdı gelmedi. Kapadım açtım olmadi n. E yapmam gerekiyor? PC açtığımda ekran gelmiyor para vermek istemiyorum.

Bilgisayarım normal bir şekilde açıktı bende bir şeyler yemeye gitmiştim 5 dk sonra hemen döndüm. Ekran siyahtı tuşlara bastıgimda ekranın gelmesi lazımdı gelmedi. Kapadım açtım olmadi n. E yapmam gerekiyor? PC açtığımda ekran gelmiyor para vermek istemiyorum.
Monitör kablolarını kontrol edin gevşeme var mı diye. Ekran kartına takıldığından emin olun.

Ram'leri çıkartıp tak.

Eğer bilgisayar çalışır vaziyette duruyorsa ve ekrana görüntü gelmiyorsa geçmiş olsun ekran kartı yanmış olabilir.
Yine elimden geleni yapayım ve yöntem sunayım size.
Anakart bios pilini çıkartıp 10 dk bekleyin sonra tekrar takın ve pc açın görüntü gelebilir.
Ayrıca ekran kartınızın detayını verir misiniz?

Monitör kablolarını kontrol edin gevşeme var mı diye. Ekran kartına takıldığından emin olun.
Ekran kartı calisiyor görüntü kabloları da sağlam başka görüntü kablosuda denedim.

Eğer bilgisayar çalışır vaziyette duruyorsa ve ekrana görüntü gelmiyorsa geçmiş olsun ekran kartı yanmış olabilir.
Yine elimden geleni yapayım ve yöntem sunayım size.
Anakart BIOS pilini çıkartıp 10 dk bekleyin sonra tekrar takın ve PC açın görüntü gelebilir.
Ayrıca ekran kartınızın detayını verir misiniz?

RTX 2060 6 GB ekran kartım BIOS pilini aradım anakartın üstünde ama bulamadım biliyorum nasıl bir şey olduğunu ama yok bende

BIOS sıfırlama yaptın mı?

Hayır ekrana BIOS gelmiyor ne yazikki

RAM'leri çıkartıp tak.

Yaptım efendim ama olmadı yerlerini de değiştirdim

Ekran kartı calisiyor görüntü kabloları da sağlam başka görüntü kablosuda denedim.

RTX 2060 6 GB ekran kartım BIOS pilini aradım anakartın üstünde ama bulamadım biliyorum nasıl bir şey olduğunu ama yok bende

Hayır ekrana BIOS gelmiyor ne yazikki

Yaptım efendim ama olmadı yerlerini de değiştirdim
Hocam ekran kartının kabloları yerinde mi? Ve bir hasar yok değil mi kabloda.

Geri
Yukarı