PC Açılırken 0xc000000f Hatası

@Murat5038 Güzel insan bu konuda bayağı deneyimsizim ama iyi bir anlatımlada yapabilirim bana bu süreci anlayabileceğim şekilde sıralar mısın?

Attiğin linke baktım ama Win8 indir linkini bulamadım kusuruma bakma cahillik işte.
Senin sorduğu nasıl format atarım. Sana da nasıl format atacağına dair link verdim. Benden İndirme linki istemedin ki vereyim.

Recep Baltaş'ın yazdığı "HD Tune" ile "error scan" sekmesinden yapabilirsiniz. Hasarlı bölümler kırmızı renkle gösterilir.

Peki o zaman güzel insan halen isteme şansım var ise Win7 isteyebilir miyim?
Windows 7 değil. Win8.1.1 olacak. Win7'de sorunu kendi başınıza çözemezsiniz. Tekrar format atacaksan Win7 atıp bakabilirsin.

PC açılsaydı bile sıkıntı yaratırdı zaten :) Genelde bad sector taramalarında sorunlu yere gelince de makina donar kalır :) Harddiski çıkarıp başka bir makinada slave olarak kullanmak ve taramayı yapmak gerekiyor.

Windows açılabilirse sektörlerin hepsini tarayın ve S.M.A.R.T verilerinizi paylaşın. İyi ihtimalle sorun kablolardan ya da MBR sisteminin yazılımsal olarak bozulmasından kaynaklanıyor. Kötü ihtimal ise HDD yavaş yavaş ölüyor. Kafa atma sesi duyduğunuz oluyor mu?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı