PC açılırken BIOS ekranında kaldı

Hocam çok garip geliyor SSD ya da HDD olmadan Windows açılması. İmkansız.

Hocam tek tek anlatayım ne yaptığımı.

Yeni SSD yi taktım ve içine Windows yükledim eski SSD'yi biçimlendirip kullanmaya başladım açarken 2 Windows var gözüküyordu bende MSConfig'den eski SSD dekini sildim ama dün mavi ekran almaya başladım arka arkaya bende durumu kötü olduğundan eski SSD sorun yaptı diye düşündüm biraz da sinirliydim PC açıkkan eski SSD'yi çıkarttım ve 6 saate yakın mavi ekran almadan kullandım bu sabahta açmaya çalışınca açılmadı MSConfig'den bakınca da yeni SSD de gözüküyor Windows ama bootmenuden seçince olmuyor sonra 2 SSD'ye birden format atıp temiz kurulum yapacağım.

Hocam tek bir SSD'i yi takıp format atınız ondan formatan sonra yedek olan SSD'yi takınız ve bundan sonra BIOS ekranına atmaz Windows rahat açılır.

Hocam tek bir SSD'i yi takıp format atınız ondan formatan sonra yedek olan SSD'yi takınız ve bundan sonra BIOS ekranına atmaz Windows rahat açılır.

Yedek olan takılıyken mavi ekran aliyordum ne olur ne olmaz ona da atacağım formattan sonra durumu bildiririm.
Yedek olan takılıyken mavi ekran aliyordum ne olur ne olmaz ona da atacağım formattan sonra durumu bildiririm.

50 kere denedim SSD'ye Windows'u kurunca kapatıp açınca boot menu seçmemi istiyor ama SSD de yok gözüküyor.

Son düzenleme:

50 kere denedim SSD'ye Windows'u kurunca kapatıp açınca boot menu seçmemi istiyor ama SSD de yok gözüküyor.

SSD de sorun olabilir pek anlayamadım hocam ya da BIOS ayarlarını tam yapamıyor olabilirsiniz.

Geri
Yukarı