PC açılırken gelen 4 bip sesi

Efe Mert Kaya

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım açılırken 4 bip sesi geliyor. Bir arkadaş 1 adet pin kırılmış olabilir dedi. Sizce sorun nedir?
  • İşlemci : Ryzen 1700
  • Ram : 8 GB GSkill 3000 MHz
  • Anakart : MSI B350 Tomahawk
  • Ekran Kartı : Nvidia GTX 960 4 GB
Bu arada daha yeni arada ekran gitmeye başladı , bip sesi 1 ayı geçik var olmasına rağmen , genelde oyun açınca oluyor.Yardımlarınızı bekliyorum. Restart atınca ekran geliyor. :D Bir de işlemciyi 3.0'dan 3.8'e Overclockladım. Ondan sonra olmaya başladı ekran gitmesi falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım stok fanla O.C. yapmışsınız. O kadar yapılırsa böyle olur tabi. İşlemciye bir zarar gelmemiştir umarım. O.C. işlemini düzgün yapın, abartmayın.

Umarım işlemcinin içinden çıkan fanla overclock yapmamışsınızdır. Yaptığınız overclock işlemini geri alın veya BİOS'u sıfırlayın belki sorun düzelebilir.

Arkadaşlar 3.8 e O.C yaptım zaten işlemcinin kendi orjinal boost modu 3.7 stock fan ise gayet düzgün 3.8 de çalışırken 60 üstü görmedim daha en fazla 4.0 yaparım zaten zorlamak istemem. Güç Kaynağının modelini bilmiyorum fakat 600 yada 650 watt olması lazım ki önceki işlemcim daha çok güç tüketiyordu 95 watt idi 3 Yıllık güç kaynağı. BİOS güncellemesi yapıcam yarın sağolun bu arada 3.7 ghz ye ayarladım işlemciyi tekrar stock mod da değil sadece 1 kere ekran gitti pc kapanmadı gene. Sonra Player Unkown Battleground oynadım yarım saat kadar. Yarın sabah ram ve ekran kartını söküp takıcam sonra ise bios güncelliycem sonuçları yazıcam cevaplar için sağolun yarın tekrardan yardımlarınızı bekliyor olucam :)

4 bip =Timer hatası. Ekran kartını ve RAM'leri çıkarıp yeniden takın(yuvasına iyice oturduğundan emin olun). Güç kaynağınız kaç watt ve modeli nedir?.
ekran kartı ve rami çıkarıp taktım ilk açılışta 4 bip vermedi sonra bir restart atınca tekrar yaptı.Güç kaynağı ise NAGAS N500(SY-650) imiş. Rated power 500 watt diyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı