PC açılırken görüntü gelmiyor

mrt083

Hectopat
Monitörü değiştirdim arkadaşlar Şöyle bi sorun var, önceki monitör 24" Samsung TV 720P idi bu 1080P AOC 27v2q.

PC'yi açınca masaüstü gelene kadar görüntü gelmiyor. Input not support yazıyor ekranda. Doğal olarak BIOS'a giriş yapamıyorum o kısımları göremiyorum. Önceki TV'yi bağlayınca sorun yok. Ne yapmam lazım arkadaşlar?

Bilgisayarı açtığınızda ekran, monitöre görüntü gelmiyorsa bağlantı kablolarını yani monitör kablosunu kontrol ediniz, kabloda bir sıkıntı varsa yerinden çıkmış veya kablo da fiziki bir yırtılma kopma var ise ekran kartı ile monitöre sinyal gitmiyor olabilir bu nedenle input not supported error, input not supported sorunu yaşanabilir.

Kablolarda bir sıkıntı yoksa, ekran kartı ( gpu ), grafik kartında sorun var mı? yok mu? bunu kontrol ediniz. ekran kartında sıkıntı olup olmadığını kontrol ederek sinyal gönderip göndermediğini kontrol ediniz.

Aynı sorun bende de var, sanırım monitörle alakası yok, bendeki VA monitör, ilk kurulumda Bios geliyordu, şimdi gelmiyor, oturum sayfasına kadar açılmıyor, monitör modlarıyla alakalı olmalı, monitörü fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyin bence.

Arkadaşlar bilgisayar sıfır ve önceki monitörde bu sorun olmuyor . Anakart asrock b450m pro4 ..ekran kartı yok 2200g işlemci . 2x8 16gb corsair ram var .. Dediğim gibi 24' samsung tv de sorun yok bu monitörü bağlayınca masüstü gelene kadar input not support yazıyor.
Bir çokayarı denedim .Monitörle gelen cd içindeki driveri tanıttım .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı