Çözüldü PC açılırken güç gidip açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

berkerbasaran

Hectopat
Bilgisayarın Power tuşuna basıyorum, çalışmaya başlıyor. Bu işlem 2 saniye sürüyor, sonra güç gidiyor (2 saniye de bu sürüyor.) ve ardından PC açılmaya başlıyor. Sebebi ne olabilir? Eskiden böyle olmazdı, basmamla açılırdı.

Çözüm
Dün RAM çıkartıp taktım. Şimdi açtım tekrar tekte açıldı. Sorunun RAM'den kaynaklı olduğunu düşünmüyorum ama düzeldi. Önerileriniz için teşekkürler
Bilgisayarın Power tuşuna basıyorum, çalışmaya başlıyor. Bu işlem 2 saniye sürüyor, sonra güç gidiyor (2 saniye de bu sürüyor.) ve ardından PC açılmaya başlıyor. Sebebi ne olabilir? Eskiden böyle olmazdı, basmamla açılırdı.

Güç kaynağı modeliniz ve sistem özellikleriniz nedir? Güç kaynağı gidici olabilir.

Dün RAM çıkartıp taktım. Şimdi açtım tekrar tekte açıldı. Sorunun RAM'den kaynaklı olduğunu düşünmüyorum ama düzeldi. Önerileriniz için teşekkürler

Çözüm
Statik elektrik %90. Güç kaynağını kapatıp 10 saniye açma tuşuna basılı tutun.
Bence bu konunun çözümü bu zira yeni güç kaynağı ve yeni anakartla bu durumu tekrar yaşadım. Kasam aynı kasaydı. Ne zaman ki kasayı değiştirdim buna bir kez bile rastlamadım. Eski kasamın içerisine yeni bir kart taktığımda bir kaç gün sonra aynı sorunu yaşadım. Bence statik elektrikten kaynaklanıyor. Çok uzun zaman sonra bu konuya ek bir çözüm amaçlı ekliyorum bu yazıyı.

Yeni konular

Geri
Yukarı