PC açılırken monitörde görüntü gelmiyor

xyyilmaz

Hectopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Selamünaleyküm. Yeni bir monitör aldım ve bilgisayarıma takıp çalıştırdım fakat monitörde hiçbir belirti yoktu. Monitörün düğmesini kapatıp tekrar açtığımda görüntü geldi.

Nasıl düzeltebilirim?

Selamünaleyküm. Yeni bir monitör aldım ve bilgisayarıma takıp çalıştırdım fakat monitörde hiçbir belirti yoktu. Monitörün düğmesini kapatıp tekrar açtığımda görüntü geldi.

Nasıl düzeltebilirim?

Kablolarda temassızlık olabilir kabloları falan kontrol et düzgün takılmamışsa yerine yerleştir.

Monitör yeni, muhtemelen bozuk değildir. Tek slot ram kullanıyorsan ram bug yapmış olabilir, yerini 3 5 kez değiştirip bilgisayarı açarsan bir tanesinde düzelir. Benim sık sık yaşadığım bir sorun bu, çünkü 2. ramim yalan oldu...

Monitör yeni, muhtemelen bozuk değildir. Tek slot RAM kullanıyorsan RAM bug yapmış olabilir, yerini 3 5 kez değiştirip bilgisayarı açarsan bir tanesinde düzelir. Benim sık sık yaşadığım bir sorun bu, çünkü 2. RAM'im yalan oldu...

Hocam tek slot 8x1 RAM'im var. Diğer slota takmamı söylüyorsunuz değil mi?

Hocam tek slot 8x1 RAM'im var. Diğer slota takmamı söylüyorsunuz değil mi?
Evet, ilk değiştirmende bilgisayarın açılış tuşuna bastığında fanlar açılıp kapanacak ama bilgisayar açılmayacak muhtemelen. İkincisinde fanlar komple çalışacak ama bilgisayar yine tepki vermeyecek, anakartta DRAM işaret verecek. Üçüncüde veya dördüncüde açılacak :)

Evet, ilk değiştirmende bilgisayarın açılış tuşuna bastığında fanlar açılıp kapanacak ama bilgisayar açılmayacak muhtemelen. İkincisinde fanlar komple çalışacak ama bilgisayar yine tepki vermeyecek, anakartta DRAM işaret verecek. Üçüncüde veya dördüncüde açılacak :)

RAM'a bir şey olur diye korkuyorum hocam 🙃

Son düzenleme:

Geri
Yukarı