PC Açılırken Siyah Ekranda Kalıyor

berkekolik

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Bilgisayarım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayarım bozuldu. Bilgisayarı başlattığımda simsiyah bir ekran geliyor hiçbir yazı veya uyarı gelmiyor, kasadaki tüm ışıklar ve fanlar sorunsuz çalışıyor. Windows kurulu olan SSD'yi kutu yardımıyla laptopa bağladım içindeki verileri aldım. Sorun sizce yazılımsal olabilir mi? BIOS ve Boot ekranına da giremiyorum, Windows 10 UEFI belleği bağladım boot etmeye çalıştım fakat boot ekranına giremedim. Bu siyah ekran olmadan önce NEW CPU INSTALED hatası vermişti bir daha da açılmadı. RAM'leri söktüm taktım, farklı HDMI denedim hiç sonuç vermedi.

Format atmalıysam eğer boot edemediğim bilgisayarı nasıl format atabilirim? Ya da bu bilgisayarın sorunu sizce nedir?
Teşekkür ederim.
Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Clear CMOS yapın ilk olarak.

Merhaba Recep Bey, bugün bilgisayarcıya götürdüm anakartta veya işlemcide problem olabilir garantiye yolla dedi. İşlemckde sorun olsa bios açılır diye düşünüyorum. 1 ay garantisi kalmış kontrol ettim. Ama dediğiniz Cmos Clear için jumper parçasına ulaşamadım. Kutudan çıkıyormuş kitapçığını okudum ne yazık ki elimde yok. Cmos Clear işlemini jumper olmadan nasıl yapabilirim veya sizce garantiye vermeli miyim? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı