Bilgisayar açılırken siyah ekranda kalıyor

raynaudd

Decapat
Dün çok donanım gerektirmeyen bir oynarken alttan Opera'yı açtım ve bilgisayar bir anda dondu. Tekrar açmaya çalıştığımda bilgisayar ekteki fotoğraflardaki gibi önce kırmızı birkaç yatay çizgi çıkıyor sonrasında da sol üstte alt tire işareti yanıp sönüyor. Sorunun hangi parçada veya neyde olduğunu anlayamadım.

Screenshot_2019-08-14-11-11-28.png
Screenshot_2019-08-14-11-11-40.png

Ekran kartında sıkıntı olabilir mi?
Arkadaşımın ekran kartını taktım bilgisayara, açıldı.
Neden olmasın o zaman sorun ekran kartındadır. Eğer kendi işlemcinizin içinde GPU varsa anakartınızın onboard bölümündeki grafik portlarını kullanarak işlemcinizin içindeki GPU ile görüntü almayı deneyebilirsiniz.

Hocam aynı hata, aynı sorun bendede şimdi oldu.
ne yaptıysam Windows açılmıyor. Sadece güvenli modda açılıyor. Şuan ağdesteği ile güvenli modta açıp nette araştırma yaparken bu konuyu buldum =)
Hataya şu şekilde yakalandım.Ekran kartını zorlayacak kadar güçlü olmayan bir oyundaydım. (ark survival evolved) bi anda ekran rengarenk oldu ve pc reset attı. Ardından arkadaşın gönderdiği kırmızı çizgili ekran geliyor, akabinde alttan windows yüklenme barı görülüyor, sonra siyah ekranda kalıyorsunuz. Bios ayarlarına girilmiyor. Yapılan tek şey F2 ile windows kurtarma ekranına girebiliyosunuz.
Buna göre bende tek 8Gb ram var. Buraya kadar geldiğime göre ram sağlam.
Ekran kartı onboard var ancak onda kablom takılı değil, harici ekran kartı ile siteyi 16 bit renkler ile görüp yazabildiğime göre ekran kartı sağlammıdır bilemedim.

Burdan sonrasında sizin yorumları bekliyorum =)
2 tane EK' teresim attım.
Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi.JPG
    Ekran Resmi.JPG
    232,9 KB · Görüntüleme: 51
  • Ekran Alıntısı 2.JPG
    Ekran Alıntısı 2.JPG
    131,1 KB · Görüntüleme: 45
Hocam aynı hata, aynı sorun bendede şimdi oldu.
ne yaptıysam Windows açılmıyor. Sadece güvenli modda açılıyor. Şuan ağdesteği ile güvenli modta açıp nette araştırma yaparken bu konuyu buldum =)
Hataya şu şekilde yakalandım.Ekran kartını zorlayacak kadar güçlü olmayan bir oyundaydım. (ark survival evolved) bi anda ekran rengarenk oldu ve pc reset attı. Ardından arkadaşın gönderdiği kırmızı çizgili ekran geliyor, akabinde alttan windows yüklenme barı görülüyor, sonra siyah ekranda kalıyorsunuz. Bios ayarlarına girilmiyor. Yapılan tek şey F2 ile windows kurtarma ekranına girebiliyosunuz.
Buna göre bende tek 8Gb ram var. Buraya kadar geldiğime göre ram sağlam.
Ekran kartı onboard var ancak onda kablom takılı değil, harici ekran kartı ile siteyi 16 bit renkler ile görüp yazabildiğime göre ekran kartı sağlammıdır bilemedim.

Burdan sonrasında sizin yorumları bekliyorum =)
2 tane EK' teresim attım.
Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
dostum ben ekran kartını fırınladım ve çalışmaya başladı Ağustos'tan beridir hala kullanıyorum .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı