Bilgisayarım açılırken siyah ekranda kalıyor

dewils5050

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Windows 10 kullanıyorum ve bugün bilgisayarımda beklenmedik bir hatayla karşılaştım. Bilgisayarım açılırken ekranda ASUS logosu beliriyor fakat sonra Windows logosu gelmesi gereken yerde siyah ekranda kalıyor. Sizce nedeni ne olabilir? Şimdiden teşekkürler.

Sistemini belirtir misin bir de monitörü ekran kartına nasıl bağlıyorsun dönüştürücü ile mi?
İşlemci:Amd A8 5600k 3.6 ghz
Ekran kartı: Amd r7 260x 2 gb bellek
Ram: 4x2 ddr3 1333 mhz
Anakart: Asus A58M-K
1 tb seagate hard disk
Xigmatek 600w psu
Sistemini belirtir misin bir de monitörü ekran kartına nasıl bağlıyorsun dönüştürücü ile mi?
Ekran kartımda hdmı girişi olmadığı için hdmı dönüştürücü kullanıyorum
Ramlerde bir sorun olduğunu sanmıyorum çünkü bu zamana kadar iyiydiler. Harddisk veya psu kaynaklı olabilir.
Eki Görüntüle 621406
20200722_212559_HDR.jpg

Eki Görüntüle 621406
20200722_212559_HDR.jpg

Fotoğrafları yanlışlıkla 2 kez gönderdim kusura bakmayın. Boottaki bu sıralama normal mi?

Son düzenleme:
Bence sorun dönüştürücüden kaynaklı. İki ucu HDMI olan bir kablo ile televizyona bağlarsanız ve bilgisayadan görüntü alırsanız sorun dönüştürücüde demektir. Denemenizde fayda var.

Aynı sorun bende de vardı bilgisayar açılıyor sonra siyah ekrana geçiyordu. Meğer bilgisayar açılıyor masaüstüne geliyormuş da dönüştürücü bozuk diye görüntü gelmiyormuş 😄

Aynı sorun bende de vardı bilgisayar açılıyor sonra siyah ekrana geçiyordu. Meğer bilgisayar açılıyor masaüstüne geliyormuş da dönüştürücü bozuk diye görüntü gelmiyormuş 😄
Hayır bende windows açılmıyor. Windows açılırken klavyede bazı ışıklar yanardı şuan yanmıyor ayrıca windows sesi de gelmiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı