Çözüldü PC açılışındaki Windows logosu büyüdü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

iWonte

Decapat
Yer
Türkiye
Anakart
B550M DS3H
PC açılırken Windows logosu büyük. Sanki CS 4:6 olmuş gibi CSM desteği diye bir ayar var BIOS'ta kapadım ama hala sonuç aynı. Bu rahatsız edici şeyi nasıl düzeltebilirim?

Yardım edenlere şimdiden teşekkürler.

Not: Resimde normal gibi gözükmüş ama normal değil büyük ezik gibi.

Dosya Ekleri

• 17017307055665852746133278759769.jpg
    17017307055665852746133278759769.jpg
    42,7 KB · Görüntüleme: 2.371
Çözüm
bcdedit /set {globalsettings} highestmode on
CMD'yi yönetici olarak başlatıp bunu yaz. Powershell kullanıyorsan söyle yazacaksin:
bcdedit /set "{globalsettings}" highestmode on

Bu kodlar bootloaderin maksimum çözünürlüğü kullanmasını sağlıyor.

Dostum çözünürlük bozuk sadece sürücüler inmemiştir yeni format attın sanırım bilgisayarı masaüstünde 2 dakika bir an indirecektir zaten.
Niye her şeye format format format?
Eve.

Evet çok heyecanlıyım gerçekten bu haber beni hepten mutlu etti. 😉

Hocam şu anlık PC kapadım uykum geldi gece saat kaç olmuş, yarın açarım ama nasıl açacağımı ve nereden aktif edebileceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Tabii olurum iyi geceler size. Anakart olarak neredeyse aynı anakartı kullanıyoruz. Benimki de Gigabyte B550 Gaming X v2.yarın halledebiliriz umarım.

1366x728 gibi bir çözünürlük ile sistemi yeniden başlatıp geri 1920x1080 yapar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
PC açılırken Windows logosu büyük. Sanki CS 4:6 olmuş gibi CSM desteği diye bir ayar var BIOS'ta kapadım ama hala sonuç aynı. Bu rahatsız edici şeyi nasıl düzeltebilirim?

23H2'ye güncelleyince olmuş olabilir.

Hocam şu anlık PC kapadım uykum geldi gece saat kaç olmuş, yarın açarım ama nasıl açacağımı ve nereden aktif edebileceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Dostum çözünürlük bozuk sadece sürücüler inmemiştir yeni format attın sanırım bilgisayarı masaüstünde 2 dakika bir an indirecektir zaten.

Allah'tan Windows 11 indirmedim yoksa oyun performansı sorun yaşardım.

Kardeşim sen 11 indirme tam oturmamış onun yerine 10'a devam et sorun düzelene kadar.

Artı -1 Eksi
CMD'yi yönetici olarak başlatıp bunu yaz. Powershell kullanıyorsan söyle yazacaksin:

Çözüm
Çözünürlük düşür hoca, yeniden başlat eski haline çevirip bir dene
Arkadaşlar, çözünürlük ayarı sadece Windows içine etki eder. Açılıştaki menü etkilenmez bundan. Tıpkı BIOS ve kurtarma menüleri gibi.

Allah'tan Windows 11 indirmedim yoksa oyun performansı sorun yaşardım.

Kardeşim sen 11 indirme tam oturmamış onun yerine 10'a devam et sorun düzelene kadar.
11'i kullanışımda 2.yılım, oyunlarda herhangi bir sorun yaşamıyorum ben 22H2'den beri? Artık şu oturmamış yalanlarını bıraksak mı?

BIOS sıfırlamayı dene.
BIOS sıfırlamak ile Windows logosunun alakasını arıyorum.

Ben bu yöntemi en son denediğimde logo kaybolmuştu, işe yarar mı bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı