Çözüldü PC açılıyor ama ekran gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lsvnzss

Picopat
Yer
türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3 2120 4 çekirdek 3.30 gzh 16gb ram 8x2 1600mhz esonic h61 ddr3 anakart radeon r7 240 4gb 780 mhz dx 11 ekran kartı everest astral mini atx kasa
Meslek
öğrenci
RAM
16 gb 8+8 1333mhz
SSD veya HDD modeli
tubox 256gb
Ekran kartı
turbox r7 240 4gb
Anakart
esonic h61
İşlemci
i3 2120
Olayı baştan anlatıyorum bu benim değil herkesin başına gelebilir dün PC çalışıyordu bende boşta HDD vardı onu takayım dedim PC'ye neyse taktı ama HDD çok büyük oldundan kasaya sığmadı geri çıksrdım burada yanlışlıklada olsa ekran kartına elim değdi şimdi kasa çalışıyor fanlar falan ama görüntü yok çözümü nedir?
Not = pili çıkar tak yaptım, RAM'leri de çıkar tak yaptım sonuç başarısız.

Elim değdi dediğim kıracak gibi değil hafif boyle dokunma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam demin açayım dedim açıldı. RAM 16 idi 8'ini görüyordu. Diğer 8'i de oturttum gene aynı problem. Klavye ve fareyi gormuyor ekran da gelmiyor.

Diğer 8'i oturtmadan önce açıldı derken, tek 8 GB takılı iken her şeyin düzgün çalıştığını mı söylüyorsun?
-Bilgisayarın güç kablosunu çıkartıktan sonra başlat düğmesine basın bütün enerjisini attıktan sonra bilgisayarı yeniden çalıştırın.
-Ekran kartının yuvasına iyice oturduğundan emin ol.
-Ekran kartının güç kablosu varsa onun oturduğuna emin ol.
-Görüntü kablosunu çıkar tak iyice oturttur.
-Ekrana'da göz atabilirsin arkasındaki kabloları denetle düğmesine bas vesaire.

Şimdilik aklıma bunlar geldi hocam.

-Bilgisayarın güç kablosunu çıkartıktan sonra başlat düğmesine basın bütün enerjisini attıktan sonra bilgisayarı yeniden çalıştırın.
-Ekran kartının yuvasına iyice oturduğundan emin ol.
-Ekran kartının güç kablosu varsa onun oturduğuna emin ol.
-Görüntü kablosunu çıkar tak iyice oturttur.
-Ekrana'da göz atabilirsin arkasındaki kabloları denetle düğmesine bas vesaire.

Şimdilik aklıma bunlar geldi hocam.

Hocam demin açayım dedim açıldı. RAM 16 idi 8'ini görüyordu .diğer 8'i de oturttum gene aynı problem. klavye ve fareyi gormuyor ekran da gelmiyor.

Hocam demin açayım dedim açıldı. RAM 16 idi 8'ini görüyordu. Diğer 8'i de oturttum gene aynı problem. Klavye ve fareyi gormuyor ekran da gelmiyor.

Diğer 8'i oturtmadan önce açıldı derken, tek 8 GB takılı iken her şeyin düzgün çalıştığını mı söylüyorsun?

Çözüm

Yani tek çalıştırdım açılmıştı ama şimdi hiç görüntü gelmiyor bilmiyorum cihazı garantiye göndereceğim orada sonuç çıkar yani HDD takmak için açtım içini bir şey kırmadım etmedim boyle açtım gibi bozulcaksa hiç olmasın dhaa iyi.

Geri
Yukarı