PC açılıyor fakat görüntü yok klavye, mouse çalışmıyor

Uzumakiapo

Hectopat
Yer
Diyarbakır
Daha fazla  
Meslek
Ogrenci
Merhaba arkadaşlar.

PC açıyorum PSU RGB ışıkları yaniyor. Fanlar dönüyor ama görüntü yok klavye yok mouse yok bip sesi yok.

Yardımcı olursanız sevinirim.
Yine kapanıyor sonra

Son düzenleme:
Merhabalar aynı sorun bende de var ancak ara sıra oluyor. Nedenini anlamadım tam olarak. Bana kalırsa ASUS Aura'dan kaynaklı bir sorun gibi geliyor. Çünkü halihazırda oldukça güç tüketen bir yazılım, belki bundandır diyorum.
Forumda baktım ama mantıklı bir cevap bulamadım. Açılan konular ya yarım kalmış ya da buradaki gibi cevaplanmamış. Konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
Bu durum her PC açılışında olmuyor bu arada. Ara sıra oluyor ve klavyenin ışıkları yanıp söndükten sonra ne ekrana görüntü geliyor ne de mousenin ışıkları yanıyor. Komple ana kasadan kapatıp yeniden açtığımda normal bir şekilde çalışmaya başlıyor. Anlamak mümkün değil.

Yardım lütfen.

Bu türden ilk açılıştaki açılıp kapanma sıkıntıları, PSU'nun anakarta bağlanan 24 pinli ve anakart bağlantısına geçmeli konnektörlerinin, anakart soketlerinde kötü temaslarıyla veya RAM/RAM'lerin soketlerine yi oturmamasıyla genellikle ilgili olur. RAM'leri çıkarıp takmak ve PSU'nun ankartla olan tüm geçmeli ve güç bağlantılı konnektörlerini çıkarıp yeniden yerlerine takmak gereklidir.

PSU 'dan anakart güç beslemesi girişiyle ilgili olanın nedeni, PSU'nun çok değişik besleme voltajlarından herhangi birisi sıkıntılı olarak bu konnektörlerle anakarta, anakart soketi içinden temasla ulaştığında, anakart regülatöründe voltajları istenilen sınırlar içinde ölçüp göremediğnden dolayı sistemi kapatıp kendisini korumaya almış olur. Sonuç olarak DC çıkışları sıkıntılı olan bir PSU muamelesini PSU için yapmış olur. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Bu türden ilk açılıştaki açılıp kapanma sıkıntıları, PSU'nun anakarta bağlanan 24 pinli ve anakart bağlantısına geçmeli konnektörlerinin, anakart soketlerinde kötü temaslarıyla veya RAM/RAM'lerin soketlerine yi oturmamasıyla genellikle ilgili olur. RAM'leri çıkarıp takmak ve PSU'nun ankartla olan tüm geçmeli ve güç bağlantılı konnektörlerini çıkarıp yeniden yerlerine takmak gereklidir.

PSU 'dan anakart güç beslemesi girişiyle ilgili olanın nedeni;, PSU'nun çok değişik besleme voltajlarından herhangi birisi sıkıntılı olarak bu konnektörlerle anakarta anakart soketi içinden olan temasla ulaştığında, anakart bu voltajı istenilen sınırlar içinde ölçüp göremediğnden dolayı sistemi kapatıp kendisini korumaya almış olur. Kolay gelsin.
Ram slotlarında yada 24pin de bir sıkıntı olsa hiç açılmama gibi bir durum söz konusu olmaz mı? Şimdi kontrol ettim yazdıklarını ancak hiçbir şekilde bunlarda bir sorun gözükmüyor. Yazılımsal bir sorun sanki donanımdan ziyade ama ben anlayamıyorum şimdilik @Yeni Teknik Sembol

Geri
Yukarı