PC açılmıyor ama fanlar dönüp duruyor

berhan_tr

Femtopat
Daha fazla  
Dostlar ben bir sistem topluyorum Xeon sistem lakin sistemi topladım ama PC hiç açılmıyor. Fanlar dönüp duruyor. Dedim herhalde anakarttan bugün yeni bir anakart geldi yanında farklı bir işlemci ile beraber yine aynısı oldu. İşlemciyi de değiştirdim yine aynı. İşlemci fanını da değiştirdim yine aynı. RAM ve PSU'yu da değiştirdim yine aynı. Kafayı yiyeceğim yardım edin lütfn. Bu neden olabilir? Her parçayı değiştirdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar ben bir sistem topluyorum Xeon sistem lakin sistemi topladım ama PC hiç açılmıyor. Fanlar dönüp duruyor. Dedim herhalde anakarttan bugün yeni bir anakart geldi yanında farklı bir işlemci ile beraber yine aynısı oldu. İşlemciyi de değiştirdim yine aynı. İşlemci fanını da değiştirdim yine aynı. RAM ve PSU'yu da değiştirdim yine aynı. Kafayı yiyeceğim yardım edin lütfn. Bu neden olabilir? Her parçayı değiştirdim.

Sisteminizin tüm bileşenleri nelerdir?

- Anakart GA-H55M-S2V (bundan önce farklı model bir anakart vardı. Değiştirdim.)
- İşlemci Xeon X3440 bir de i3-540 var (ikisini de denedim.)
- PSU Game tech 600W 80 Plus (bir de 250 watt var denemek için baktım oda aynı)
- RAM Kingston 2x8GB ve Hi-Level 4 GB var (onu da ayrı ayrı denedim)
- GPU 1660S (ekran kartını çıkarıp denediğimde de sonuç aynı)

Yani anlayacağınız fanlar bir süre dönüp duruyor sonra tekrar ve tekrar. Her parçayı değiştirip denedim neden olabilir? Aklıma başka bir şey gelmiyor. Elektrik ile mi alakalı acaba bilmiyorum ki kafayı yiyeceğim.

- anakart ga-h55m-s2v (bundan önce farklı model bir anakart vardı. değiştirdim.)
- işlemci xeon x3440 birde i3-540 var (ikisini de denedim.)
- psu game tech 600w 80 plus (birde 250 watt var denemek için baktım oda aynı)
- Ram kingston 2x8gb ve hi level 4gb var (onuda ayrı ayrı denedim)
- Gpu 1660s (ekran kartını çıkarıp denediğimde de sonuç aynı)

Yani anlayacağınız fanlar bir süre dönüp duruyor sonra tekrar ve tekrar. Her parçayı değiştirip denedim neden olabilir. Aklıma başka birşey gelmiyor. Elektrik ile mi alakalı acaba bilmiyorum ki kafayı yicem
Anakartta sorun olabilir onu da değiştir ve exon işlemci takabilmek için modlu BIOS kullanman gerekiyor BIOS modlu mu
Anakartta sorun olabilir onu da değiştir ve exon işlemci takabilmek için modlu BIOS kullanman gerekiyor BIOS modlu mu?
modlu derken hocam?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı