PC fanları dönüp duruyor ve PC açılmıyor

Niksi

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo V15 G3
R7 5825U
16GB 3200Mhz
Vega8
Dün yeni HDD'miz geldi. Bilgisayara takınca algilamadı. Win içinden HDD gözükmüyordu. BIOS'a girdik. BIOS'da da gözükmeyince gözüken HDD'deki kabloları gözükmeyene taktıktan sonra PC bir anda kapandı.

PC'yi açmaya çalıştığımızda tepki vermiyordu, 5 dk sonra deneyince açıldı. Sonra tekrar aynı şeyleri yaptık. (En son ümidi kesince anladık güç kablosunu HDD'ye takınca kapandığını) sonra tekrar kapandı. Bu sefer bayağı beklettikten sonra açıldı, Win'e girdik, sonra PC'yi kapatıp BIOS'a girmeye çalışınca PC açılmadı.

Sadece fanlar dönüp duruyor. Anakartdaki küçük LED yanıyordu. Bu olaydan sonra hiç açılmadı.

Ne olmuş olabilir? Ve çözüm nedir? Bilgisayara ihtiyacım var hem ödev, hem de canlı ders için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün yeni hdd'miz geldi. Bilgisayara takınca algilamadı. Win içinden HDD gözükmüyordu. BIOS'a girdik. BIOS'da da gözükmeyince gözüken HDD'deki kabloları gözükmeyene taktıktan sonra PC bir anda kapandı.

PC'yi açmaya çalıştığımızda tepki vermiyordu, 5 dk sonra deneyince açıldı. Sonra tekrar aynı şeyleri yaptık. (en son ümidi kesince anladık güç kablosunu HDD'ye takınca kapandığını) sonra tekrar kapandı. Bu sefer bayağı beklettikten sonra açıldı, Win'e girdik, sonra PC'yi kapatıp BIOS'a girmeye çalışınca PC açılmadı.

Sadece fanlar dönüp duruyor. Anakartdaki küçük LED yanıyordu. Bu olaydan sonra hiç açılmadı.

Ne olmuş olabilir? Ve çözüm nedir? Bilgisayara ihtiyacım var hem ödev, hem de canlı ders için.

Temiz format atabilirsin eğer çok önemli dosyaların yoksa.

Kusura bakmayın yazım hatası cezası yedim.

CPU: Xeon e5450 3ghz 12mb
RAM: 6gb 667 mhz
GPU: hd6570 1gb
Ana kart: ASUS P5QL PRO

Hdd leri çıkarttım sadece c takılı ilen açıldı. Sonra tek tek eleme yaptık ve 1 tane hdd yüzünden açılmadığını farkettik. Ama o hdd ile daha önceden açılıyordu. Hatta içinde oyunlarım vardı.

Yeni hdd alalım derken eski hdd den ve yeni hdd den de oldum. Yinede neden dolayı olmuş olabilir. Sorun hdd lerde kablolar çalışıyor.

Hdd yabmış olabilir mi ?

Kusura bakmayın yazım hatası cezası yedim.

CPU: Xeon E5450 3GHz 12MB.
RAM: 6 GB 667 MHz.
GPU: HD6570 1GB.
Anakart: ASUS p5ql Pro.

HDD'leri çıkarttım sadece C takılı ilen açıldı. Sonra tek tek eleme yaptık ve 1 tane HDD yüzünden açılmadığını fark ettik. Ama o HDD ile daha önceden açılıyordu. Hatta içinde oyunlarım vardı.

Yeni HDD alalım derken eski HDD'den ve yeni HDD'den de oldum. Yine de neden dolayı olmuş olabilir. Sorun HDD'lerde kablolar çalışıyor.

HDD yabmış olabilir mi?

HDD almayın SSD alın fiyat performans ürünleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı