PC açılmıyor anakart ışığı yanıyor

Beyfendi42

Decapat
Topladım dün siparişlerimin hepsi geldi.

-GeForce Palit Jetstream 1060 6 GB
-TUF B450 Gaming Plus
-Ryzen 5 2600x
-120 GB SSD
-1 TB HDD
-FSP Hydro 700W 80+ plus bronze
- NZXT S340

Güzelce yerleştirdim diye düşünüyorum kabloları. Ayrıca anakartın panel kısmına yerleştirdiğimiz ‘reset SW ’ kablosu bu kasanın ön panelinde yok yani öyle bi kablo yok. Bunun dışında o panel kısmın kablolarını yanlış takmış da olabilirim internetten baktım ama ne kadar doğru bilemiyorum. O panel kısmını yanlış yapmam PC'nin açılmamasına sebep olur mu ? Yani PC'yi de yeni topladım hevesim kursağımda kaldı arkadaşlar. Şu an kuzu kuzu yatıyor evde ne yapacağımı bilmiyorum.

Ne olmuş olabilir nerede hata yapıyorumdur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Anakartın üzerinde power butonu var mı?
Yoksa power kablosunu taktığın pine tornavida ucu ile yavaşça dokunursan bilgisayarın açılması lazım. Tornavida ile dokunurken dikkatli ol pinler eğilmesin.
Edit: Bahsettiğim işlem
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hocam Anakartın üzerinde power butonu var mı?
Yoksa power kablosunu taktığın pine tornavida ucu ile yavaşça dokunursan bilgisayarın açılması lazım. Tornavida ile dokunurken dikkatli ol pinler eğilmesin.
Edit: Bahsettiğim işlem
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anakartın üzerinde power tuşu nerde oluyor hocam varsa bide öyle deneyeyim

Hocam nasıl taktığının resmini atabilir misin rica etsem . Kullanım klavuzunu çok kurcaladım ama göremedim . İngilizce yazılmış değil mi kullanım klavuzu ? Yoksa ben başka bişeye mi baktım

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı