PC açılmıyor

Fatih Karademir

Decapat
Arkadaşlar başlıkta da gördüğünüz gibi PC açılmıyor. Ekran kartıma güç geliyor, ışığı yanıyor buna eminim. Ama diğer fanlar, işlemci fanı vesaire hiçbiri açılmıyor ve ekrana görüntü de gelmiyor. Dün normal bir şekilde PC çalışıyordu hiçbir sıkıntısı yoktu. Bugün ise Power tuşuna basınca bu durumla karşılaştım. Ben anakarttan şüphelendim. Sizce neden kaynaklanıyordur?

Arkadaşlar başlıkta da gördüğünüz gibi PC açılmıyor. Ekran kartıma güç geliyor, ışığı yanıyor buna eminim. Ama diğer fanlar, işlemci fanı vesaire hiçbiri açılmıyor ve ekrana görüntü de gelmiyor. Dün normal bir şekilde PC çalışıyordu hiçbir sıkıntısı yoktu. Bugün ise Power tuşuna basınca bu durumla karşılaştım. Ben anakarttan şüphelendim. Sizce neden kaynaklanıyordur?
riskli bi iş yaptınızmı veya bilgisayarı teste filan soktunuzmu

Psu nun tüm kablolarını sök, 24 pin kabloda yeşil kabloyla siyah kabloyu kısa devre yap. Hepsi aynı renkse sayarak yaparsın.

Psu fanı dönerse anakartta kısa devre vardır. Fanı dönmezse psu ölmüş demektir.

PSU'nun tüm kablolarını sök, 24 pin kabloda yeşil kabloyla siyah kabloyu kısa devre yap. Hepsi aynı renkse sayarak yaparsın.

PSU fanı dönerse anakartta kısa devre vardır. Fanı dönmezse PSU ölmüş demektir.

Hocam PSU ölmüş olsa ekran kartının güç ışığı yanmaması gerekmiyor mu? Bir de PSU bayağı eski ondanda kaynaklanabilir doğru. Anakartla PSU'yu değiştirmeye bahane oldu benim için. Sadece bütçede sıkışırım.

Geri
Yukarı