PC açılmıyor

Live Ubuntu veya live Windows deneyin sorunun kaynağını anlamış oluruz.

Bilgisayar şu anda açıldı ama ekran kartını görmüyor driveri kurmaya çalıştıdığımda ise uyumlu GPU bulunamadı diyor.

RAM'lar sağlammı bazen o yüzden görüntü gelmiyor veya ekran kartın yanmış olabilir bu sıkıntılar çok oluyor.
sağlam

Bilgisayar şu anda açıldı ama ekran kartını görmüyor driveri kurmaya çalıştıdığımda ise uyumlu GPU bulunamadı diyor.

sağlam
Ekran kartınızı çıkarıp bağlantıları kontrol edin. Alt kısmında bulunan sarı renkteki pinleri önce kontrol edin yanma kararma gibi belirtiler var mı diye yok ise silgi ile güzelce silin temizleyin ve tekrar deneyin.

Görüntüyü anakarttan mı ekran kartından mı alıyorsunuz? Ayrıca Aygıt Yöneticisini kontrol edin Windows otomatik driver yüklemiş olabilir.

Görüntüyü anakarttan mı ekran kartından mı alıyorsunuz? Ayrıca Aygıt Yöneticisi'ni kontrol edin Windows otomatik driver yüklemiş olabilir.

Görüntüyü anakarttan alıyorum ekran kartından almaya çalıştığımda görüntü gelmiyor klavyenin ışıkları falan geliyor ama görüntü yok aygıt yöneticisindede sadece onboard ekran kartı gözüküyor.

Görüntüyü anakarttan alıyorum ekran kartından almaya çalıştığımda görüntü gelmiyor klavyenin ışıkları falan geliyor ama görüntü yok aygıt yöneticisindede sadece onboard ekran kartı gözüküyor.
Ekran kartınızı başka bir makinede deneme şansınız var ise kontrol edin yoksa ekran kartınız yanmış olabilir.

Ekran kartınızı başka bir makinede deneme şansınız var ise kontrol edin yoksa ekran kartınız yanmış olabilir.

Başka bir makinede çalışan ekran kartını söküp denedim ve aynı sorunla karşılaştım toplam 3 ekran kartı ile denedim kendi bilgisayarımda görüntü vermiyor anakarttan görüntü alabiliyorum tek.

Geri
Yukarı