PC açlıp anında kapanıyor

CanerKarakus

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 7500F | Gigabyte RTX 3070 8GB | Apacer 32 GB 6000 MHz | MSI B650M-P
Merhaba sistemin sorunsuz çalışıyordu sadece ön tarafındaki 3 RGB fan çalışmıyordu çünkü güç vermemiştim SATA ile güç vermek istedim ve bağladım açmaya çalıştığımda powera güç geliyor ve direkt kapanıyor 1 saniye içinde. RAM'leri tek tek denedim silgi ile sildim. Farklı Power ile denedim ama sorunum çözülmedi ne yapmam gerekir?

Ek fanlarınızı iptal edip kasa içinde yarı uzay kurulum gibi düşünün sadece sistemi boot etmeye dener misiniz? aksi taktirde kısa devre söz konusu olabilir

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şöyle bir problem yaşamıştım zamanında, kasada statik elektirik birikiyor gibi bir yorum yapılmıştı. Üzerine PC'nin tüm gücünü kesip açma kapama tuşuna 10 saniye basılı tutup bilgisayarı çalıştırmıştım ve çalışmıştı. Problem gerçekten bir elektirik kaçağıydı. O sorunuda şöyle düzeltmiştim çok fazla fan ve kablo karmaşası vardı tüm kabloları tek tek kontrol edip düzenlemiştim ve arka kapağın orda kabloları çok sıkıştırmamaya özen göstermiştim. Sorun çözülmüştü.

Merhaba sistemin sorunsuz çalışıyordu sadece ön tarafındaki 3 RGB fan çalışmıyordu çünkü güç vermemiştim SATA ile güç vermek istedim ve bağladım açmaya çalıştığımda powera güç geliyor ve direkt kapanıyor 1 saniye içinde. RAM'leri tek tek denedim silgi ile sildim. Farklı Power ile denedim ama sorunum çözülmedi ne yapmam gerekir?

Bende öyle olunca genelde kabloları tekrar kontrol ediyorum tek tek. Ondan sonra RAM'leri çıkarıp silgi ile siliyorum düzeliyor. O da olmaz ise ekran kartını aynı şekil yapıyorum düzeliyor. Sistem tozunu aldıktan sonra yaşarım genelde.

Hocam bende de olmuştu anakartın kablolarını sök çıkar yaptım ve RAM'leri çıkartıp taktım bir de tozunu aldıktan sonra açıldı. Kablolarını da çıkarın.

Hepsini denedim sistemi uzay kurdum ramleri çıkartıp silgi ile sildim yerlerini değiştirip taktım bütün parçaları çıkartıp taktım hala aynı sorun var

Yeni konular

Geri
Yukarı