PC aniden reset atıyor

Aldığınız RAM 3000MHZ. Sizin anakartınız desteklemiyor. 2133 - 2400 ve 2666MHZ destekliyor. Onun üzerindeki hızları OC ile destekliyor. OC desteklenen hızlarda sorun çıkıyor.
Çok büyük bir performans farkı olmaz.
Bios sürümünü de kontrol edin. Güncel değilse Bios da güncelleyin.
Bu dediğinizi denemiştim, bende işe yaramamıştı. Umarım arkadaşta işe yarar.
Nasıl kontrol edeceğim?
Radeon Software -> Ayarlar -> Sistem ->Donanım kısmındaki GPU ve VRAM yazan yerin altında Daha Fazla Ayrıntı yazan yere tıklarsanız, ordan da görebilirsiniz.

Bu dediğinizi denemiştim, bende işe yaramamıştı. Umarım arkadaşta işe yarar.

Radeon Software -> Ayarlar -> Sistem ->Donanım kısmındaki GPU ve VRAM yazan yerin altında Daha Fazla Ayrıntı yazan yere tıklarsanız, ordan da görebilirsiniz.
Olmazsa sırayla denenir. SSD’den bile olabiliyor.
MEM test yapılır.

MEM test yapılır.
O kadar çok driver değiştirdim ancak bu dediklerinizin testini yapmadım. Test yapmakta fayda var gibi duruyor. En son bugün yeşil ekran yiyince HDMI kablomu değiştirdim, belki bir umut diye... Yine, yeniden yeşil ekran alırsam, SSD ve Ram'leri testi edeceğim. Teşekkürler.

RAM olayı bende işe yaramadı.
MEM test yapılır.
Arkadaşın dediği testleri yapabilirsiniz. Ben sistemi alalı 3 hafta oldu. Kurulumunu ben yapmamıştım. Dün temiz bir kurulum yaptım. Eğer bu durumun üzerine hala yeşil ekran sorunu devam ederse garantiye başvuracağım. Siz de bence garantiyi düşünebilirsiniz.

Arkadaşın dediği testleri yapabilirsiniz. Ben sistemi alalı 3 hafta oldu. Kurulumunu ben yapmamıştım. Dün temiz bir kurulum yaptım. Eğer bu durumun üzerine hala yeşil ekran sorunu devam ederse garantiye başvuracağım. Siz de bence garantiyi düşünebilirsiniz.

Bir de BIOS güncelleyeceğim sizi bulmuşken sorayım BIOS güncellenirse dosyaların fotoğrafların silinmesi durumu var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı