Bilgisayar aniden kapanıp reset atıyor

kerem1231312

Decapat
Beyler bilgisayarı açıyorum LOL veya CS:GO ikisinde denedim mesela lobideyken bir şey olmuyor ama maça başlayınca direkt bilgisayar kapanıp kendine restart atıyor. Sizce sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcideki termal macun eridiği için ısınıp kapanabilir veya uzun süredir temizlik yapmadıysan temizlik yapmanı öneririm ilk öncelikle.

Dostum bende de o sorun vardı ben ekran kartı değiştirip sorunu çözdüm genellikle.

İşlemcideki termal macun eridiği için ısınıp kapanabilir veya uzun süredir temizlik yapmadıysan temizlik yapmanı öneririm ilk öncelikle.

Arkadaşın dediği gibi şeylerden de dolaylı olabiliyor ve sistem özelliklerini yazarsan daha çok yardımcı olabilirim.

Core Temp - GPU-Z gibi programlardan CPU ve GPU'nun sıcaklıklarına bak hangisi yüksekse ona göre işlem uygula;

CPU için: Termal macunu değiştir, temizle.

GPU için: Temizle.

Aynı sorunu bende yaşıyordum. Mavi ekran hatası almadan direkt reset atıyordu bilgisayar.
Minidump. dosyalarına bakmayı denedim fakat mavi ekran hatası almadığım için minidump klasör'ü bomboştu. Hatta OCCT ile komple bilgisayarı test ettim ekran kartı işlemci ram aklına ne gelirse ama bir türlü kapanmıyordu. sadece oyuna girince kapanıyordu. PSU değiştirerek sorunu çözdüm.

Aynı sorunu bende yaşıyordum.

PSU değişimiyle sorunu çözdüm fakat, bilgisayarınız mavi ekran hatası mı alıyor yoksa yeniden mi başlıyor?

Abi bende de oluyordu hatta arada bir halen oluyor hatanın ismide Power saving mod diye bu hata.
Genelde ekran kartı çok yük binmesi veya darboğazdan kaynaklı olabilir.

LG ya da Philips marka monitör kullanıyorsan monitör ayarlarından Power saving Mode'u ve automatic stamping ayarlarını kapatman gerekiyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı