PC arıza tespiti nasıl yapılır?

SSD de HDD deki gibi bad sector olmaz, hücreler ölür. Bilgisayarcı yine sallamış her zamanki gibi. SSD de hücreler öldüğü zaman yerini yedek teki hücreler alır ve yine çalışmaya devam eder ve birde çizik sesinden bahsetmişsiniz ki oda SSD den gelmez. Sistemi bozulmaya yakın HDD ye kurmuşsunuz, SSD ye taşıyın.

Yani aynı sorunu yaşamış biri olarak, size önerim ethernet kartını değiştirip denemeniz.
deneyeceğim, ssd felan sıkıntılıyken kasayı direk garantiye göndermek istiyorum. Bakalım hayırlısı.
SSD de HDD deki gibi bad sector olmaz, hücreler ölür. Bilgisayarcı yine sallamış her zamanki gibi. SSD de hücreler öldüğü zaman yerini yedek teki hücreler alır ve yine çalışmaya devam eder ve birde çizik sesinden bahsetmişsiniz ki oda SSD den gelmez. Sistemi bozulmaya yakın HDD ye kurmuşsunuz, SSD ye taşıyın.
Tekrardan SSD'ye taşıdım zaten. Bilgisayarcı buldu ama kendimde araştırdım programları kurup baktım. SSD ve HDD'de bad sector olur, çalışmasına engel değildir. Bu ürünlerde sağlık durumu vardır ve bad sectorun yanında SSD Health %99. Kasayı açıp oturdum yanına, sesin nereden geldiğini dinlemeye çalıştım çizilme sesi HDD ve SSD'den gelmiyor. Tam emin olamamakla birlikte Power Supply'dan geliyor gibi. Kasanın en arkaların doğru. Malum ethernet girişi en arkada, orada bir sorun olduğunu da biliyorum ama biraz daha aşşağılardan geliyor gibiydi ses.

Kankam Ethernet kablosunun switchlerini değiştim, direk yeni Ethernet kablosu aldım, bilgisayarcıya götürdüm işte yok bad sector var SSD’de felan dedi. Sistemi HDD kurdum, aynı sorun yine devam etti neler yaptım neler ama nafile işte. Ethernet girişinden şüpheleniyorum şu anda sorun oradaysa bile kasayı komple garantiye göndermek istiyorum. Ethernet kartı da alırım bu arada sıkıntı değil ama SSD’de bad sector var, normalde bu kadar sık olmazdı ama dün geceden beri kasadan çizilme sesi geliyor.

Ethernet kartlarının da illaki destek sistemi vardır. 24 Mbit download 5 Mbit upload fiber internet kullanıyorum destekler mi acaba bu Ethernet kartı, tam verim alabilir miyim?
Şuan aynı şeyi bende yaşıyorum çok kötü moralim 0 sen çözdünmü neden olduğunu bendede apex legengs ve csgo da diyo onları
Çizişme sesi de aynı şekilde geliyor

Şuan aynı şeyi bende yaşıyorum çok kötü moralim 0 sen çözdünmü neden olduğunu bendede apex legengs ve csgo da diyo onları
Çizişme sesi de aynı şekilde geliyor
Evet çözdüm. Yazdığım gibi öncesinde baya bir zahmet çektiğim için komple kasayı garantiye göndermeyi tercih ettim. Çizik sesini harddisk çizilme olayından tanıyordum. Öyle de çıktı kasada sadece harddisk değişti ve sorunum çözüldü. Daha pahalı bir parça bozulmaması iyi oldu.

Geri
Yukarı