RTX 2070'te Arıza Tespiti Nasıl Yapılır?

Wynex

Kilopat
Daha fazla  
MSI RTX 2070 Gaming Z ekran kartına sahibim.
CS:GO'da bazen B tarafında pencere kısmında bozukluklar oluyor, yeni gelen haritada kapının oradaki gölgelerde bozukluklar oluyor.
2560x1080 çözünürlük ile oynuyorum CS:GO'yu biliyorum tam 2K değil.

Ekran kartımda arıza olduğunu nasıl anlarım?
Funmark stres testine soktuğum zaman bir sıkıntı görünmüyor gerek sıcaklık, gerek stres testindeki görüntüde.

TechPowerUP GPU-Z isimli bir program indirdim ve Bus Interface kısmında PCle x16 3.0 @ x16 1.1 yazıyor mouse ile üstüne geldiğim zaman ekran kartı PCl Express x16 v3.0 desteklediğini söylüyor. Acaba bu yüzden mi yapıyor ve nasıl düzeltebilirim yanlış yere mi taktım acaba ekran kartımı?

Anakartım B450 Gaming Plus.

11.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Montaj konusunda işaretlediğim yere takacaksın ekran kartını ama bence doğru takmışsındır zaten Oyun ayarlarından kenar yumuşatma ayarları ile bir oyna istersen

Dosya Ekleri

• 9892486840370.jpg
    9892486840370.jpg
    45,4 KB · Görüntüleme: 46
Neden ? Yumuşatma ayarlarını açıp bir deneyin
Yükseğe alırsam FPS düşüyor çünkü.
Ve her zaman olmuyor bu dediğim şey bazen oluyor.

Acaba ekran kartı yamuk duruyor bazı sebepler yüzünden ondan dolayı yapıyor olabilir mi?

Şimdi kart ağır olduğu için tutacağı mevcut fakat tutacağı harddisk kutuma çarptığı için düzgün kullanamıyorum.
Ayriyeten ekran kartı 2 vidayla tutulacağı yere 1 vidayla tutuluyor, tutacağı da aynı şekilde. (Vida girişiyalama yaptığı için.)

P350X kasa siparişi verdim o geldiğinde tekrar deneyeceğim, inşallah düzelir.

Son düzenleme:
Ekran kartının yamuk durmasıyla alakası yok.
Sen benden paranoyak çıktın be. :D
Eğer bu anlattıkların sorunsa ekran kartının yamuk durmasıyla alakası yok. Kart ağır öyle durması normal. Kasa değişince biraz daha dikleşebilir ekran kartı.
Bir şey çalışıyorsa pek de ellememek lazım.
Artık sistemini kurcalamamalısın sıkıntısız calışıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı