Sistemde arıza tespiti nasıl yapılır?

XxmrfirexX

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba öncelikle yazacaklarım uzun onun için kısa kesip başlıyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. Arkadaşlar benim 3-4 aydır şöyle bir sorunum var delirmek üzereyim Warzone'da ve CS:GO'da stutter denilen akıcılık sorunu var 110-120 FPS'de oynasam bile 50FPS 50Hz gibi oynuyorum Warzone'da fareyi döndürünce tracing değil de akıcılık yok gibi CS:GO'da oyun arada 1 salise de olsa takılıyor ve hemene geri geliyor Warzone'da ayarları Ultra yapınca takılmalar droplar başlıyor hafif arada oluyor ama CS:GO'da 320FPS civarı oynuyorum ama akıcılık yok ve takılma var acaba dedim monitörüm'de mi sorun var arkadaşımın 144Hz monitörünü denedik aynı sorun devam RAM'lere Memtest86 ile test yaptım temiz çıktı Warzone'da bazen GPU kullanımı işlemcinin altına düşüyor düşük ve orta ayarlarda geçmemesi lazım normal şartlarda ama hemen hemen işlemci ve GPU kullanımı aynı gidiyor bazen işlemci geçiyor kullanım olarak Nadir'de olsa ama anlayamadım Sistemim'de hangi parça arızalı sizce? Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem özellikleri:
AMD Ryzen 5 3600X 3.8GHz.
MSI Ventus RTX 2070 Super.
Gigabyte Aorus B450 AMD soket mATX 3200 MHz anakart.
Corsair Vengeance 2x8GB 3200MHz RAM.
Thermaltake 750W RGB Smart series.
Samsung 850 Evo 250GB SSD.
Kingston 240GB SSD.
1. ekran Acer 165Hz 0.5 ms.
2. ekran Philips 234E 60Hz.

Arkadaşlar merhaba öncelikle yazacaklarım uzun onun için kısa kesip başlıyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. Arkadaşlar benim 3-4 aydır şöyle bir sorunum var delirmek üzereyim Warzone'da ve CS:GO'da stutter denilen akıcılık sorunu var 110-120 FPS'de oynasam bile 50FPS 50Hz gibi oynuyorum Warzone'da fareyi döndürünce tracing değil de akıcılık yok gibi CS:GO'da oyun arada 1 salise de olsa takılıyor ve hemene geri geliyor Warzone'da ayarları Ultra yapınca takılmalar droplar başlıyor hafif arada oluyor ama CS:GO'da 320FPS civarı oynuyorum ama akıcılık yok ve takılma var acaba dedim monitörüm'de mi sorun var arkadaşımın 144Hz monitörünü denedik aynı sorun devam RAM'lere Memtest86 ile test yaptım temiz çıktı Warzone'da bazen GPU kullanımı işlemcinin altına düşüyor düşük ve orta ayarlarda geçmemesi lazım normal şartlarda ama hemen hemen işlemci ve GPU kullanımı aynı gidiyor bazen işlemci geçiyor kullanım olarak Nadir'de olsa ama anlayamadım Sistemim'de hangi parça arızalı sizce? Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem özellikleri:
AMD Ryzen 5 3600X 3.8GHz.
MSI Ventus RTX 2070 Super.
Gigabyte Aorus B450 AMD soket mATX 3200 MHz anakart.
Corsair Vengeance 2x8GB 3200MHz RAM.
Thermaltake 750W RGB Smart series.
Samsung 850 Evo 250GB SSD.
Kingston 240GB SSD.
1. ekran Acer 165Hz 0.5 ms.
2. ekran Philips 234E 60Hz.

SSD test et hepsini işlemcini strest testine sok GPU'da aynı şekilde.

Hocam hepsini yaptım error vermedi ve bulmadı :(
Radeon ayarlarında yada driver'ında falan bir sıkıntı olmasın? BIOS'un, chipset'in ve ekran kartı driver'ın güncel mi? Hepsi en son sürümdeyse ekran kartı sürücüsünü DDU ile eski olan bir WHQL sürümüne kurmayı dene.

Stres testini nerden ve nasıl yaptın birde sorabilir miyim?

Radeon ayarlarında ya da driver'ında falan bir sıkıntı olmasın? BIOS'un, Chipset'in ve ekran kartı Driver'ın güncel mi? Hepsi en son sürümdeyse ekran kartı sürücüsünü DDU ile eski olan bir WHQL sürümüne kurmayı dene.

Stres testini nereden ve nasıl yaptın bir de sorabilir miyim?

OCCT programı ile yaptım hocam yani 460.89 sürümü var şu an driver olarak hangi sürümü kurmamı önerirsiniz?

Ayrıca BIOS ve diğer driverlar güncel.

Yeni konular

Geri
Yukarı