Çözüldü PC bazen kendini kapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ZerefDragneel

Hectopat
Makaleler
1
Yer
localhost
Selam. Geçen PC INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE hatası verdi geri yükleme yaparak 20 Mayısa yükledim hata çözüldü. Ama artık bazen PC kendini kapatıyor çözümü nedir? Bir de PC yük altındayken hiç kapanmıyor geçen risecraft girdim arkadaşla sabahladım kapanmadı. Ama film izlerken çat diye kapandı bir ara.

Bu bana da oluyordu, fan hala çalışıyor bilgisayardan ses geliyor ama ekran yok, nasıl çözdüğümü tam hatırlamıyorum ama ben eski çöp ekran kartımlayken düzeltmiştim bunu pek sanmıyorum, belki ondan da olabilir. Birkaç şey atacağım sende öyle değil ise düşünürüz.
Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Güç seçenekleri.
Buraya geldikten sonra sende seçili olan seçeneğin sağında olan plan ayarlarını değiştire tıkla.
Ekranı kapat ve uyku moduna getir kısımlarını hiçbir zamana getir.
Sonra gelişmiş güç ayarlarına girip sabit disk kısmından diski kapatmak için beklenecek süreyi de 0 dakika yap.
Aşağıdan ekrana gelip oradan da ekranın kapatılacağı süreyi hiçbir zamana çek. Diski kapatmak için beklenecek süreyi istersen çok uzun bir süre de yapabilirsin eğer 0 dakikada yine kapanırsa.

Ek olarak güç ayarını dengeliye alabilirsin belki ömrü azalmıştır birazcık bilgisayarın yeni değilse yap bunu... Yani uzun bir süredir kullanıyorsan.

Bu bana da oluyordu, fan hala çalışıyor bilgisayardan ses geliyor ama ekran yok, nasıl çözdüğümü tam hatırlamıyorum ama ben eski çöp ekran kartımlayken düzeltmiştim bunu pek sanmıyorum, belki ondan da olabilir. Birkaç şey atacağım sende öyle değil ise düşünürüz.
Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Güç seçenekleri.
Buraya geldikten sonra sende seçili olan seçeneğin sağında olan plan ayarlarını değiştire tıkla.
Ekranı kapat ve uyku moduna getir kısımlarını hiçbir zamana getir.
Sonra gelişmiş güç ayarlarına girip sabit disk kısmından diski kapatmak için beklenecek süreyi de 0 dakika yap.
Aşağıdan ekrana gelip oradan da ekranın kapatılacağı süreyi hiçbir zamana çek. Diski kapatmak için beklenecek süreyi istersen çok uzun bir süre de yapabilirsin eğer 0 dakikada yine kapanırsa.

Ek olarak güç ayarını dengeliye alabilirsin belki ömrü azalmıştır birazcık bilgisayarın yeni değilse yap bunu... Yani uzun bir süredir kullanıyorsan.

Nihai performans kullanıyorum. Dediklerinin hepsi var nihaide.

Bilgisayarı ne kadardır kullanıyorsun?

Denetim Masası\Sistem ve güvenlik kısmından sisteme gelip güç ve uyku kısmından ikisini de hiçbir zamana alabilirsin.

Bilgisayarı 4,5 yıldır kullanıyorum ve dediklerin zaten öyle. Ben HDD'den kaynaklandığını düşünüyorum. 17 sector var.

Yeni konular

Geri
Yukarı