PC bileşen fiyatlarında düşüş olur mu?

Denis25

Centipat
Arkadaşlar malum sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz, gün geçtikçe tüm bileşenlere azar azar zam gelmeye başladı. Sizce bileşen almak için doğru bir zaman mı? Fiyatlarda düşüş görebilir miyiz bu saatten sonra?

Corona sonrası çoğu devlet gibi biz de para basacağız. Bu durum da TL'nin değerini düşürecek. Ben bir düşüş değil, tam tersine artış bekliyorum. Benim PC alma niyetim olsa paramı dolarda tutarım.

Corona sonrası çoğu devlet gibi biz de para basacağız. Bu durum da TL'nin değerini düşürecek. Ben bir düşüş değil, tam tersine artış bekliyorum. Benim PC alma niyetim olsa paramı dolarda tutarım.
Hocam bir ekonomist(İsmini hatırlamıyorum), "Devlet şu anda para basarak krizin içinden çıkmaya çalışsa, piyasada virüsten dolayı talep az olduğu için enflasyonun artmasına (Dolayısıyla da Türk lirasının değer kaybetmesine )sebep olmaz." demişti. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bileşen alırken şu anda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, fiyat hareketleri. Yani almak istediğiniz ürün, son 1 ayda aşırı yükselmişse almayın. Bu süreçte sadece artan dolara veya azalan üretime paralel olarak bileşen fiyatları artmadı. Satıcıların çoğu (örneğin) 2 birim artışa 2 birim de kendileri ekledi kendilerini garantiye almak için. Eğer istediğiniz bileşen 1 ay önceki fiyatla yakınsa alın derim.

Hocam bir ekonomist(İsmini hatırlamıyorum), "Devlet şu anda para basarak krizin içinden çıkmaya çalışsa, piyasada virüsten dolayı talep az olduğu için enflasyonun artmasına (Dolayısıyla da Türk lirasının değer kaybetmesine )sebep olmaz." demişti. Siz ne düşünüyorsunuz?
Olası bir durum.

Bu salgın bitmezse daha felâket olaylarla karsilicaz şu dönem de evdeysen PC yoksa bence elini çabuk tut ben bu hafta içi bir SSD daha alacağım mesela gün geçtikçe SSD fiyatları da artıyor.

Bileşen alırken şu anda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, fiyat hareketleri. Yani almak istediğiniz ürün, son 1 ayda aşırı yükselmişse almayın. Bu süreçte sadece artan dolara paralel olarak bileşen fiyatları artmadı. Satıcıların çoğu (örneğin) 2 birim artışa 2 birim de kendileri ekledi kendilerini garantiye almak için. Eğer istediğiniz bileşen 1 ay önceki fiyatla yakınsa alın derim.
Evet maalesef durum böyle. 1 aydır takip ettiğim RTX 2060 kartlarına 700-900 lira zam geldi. Üzücü bir durum.

Evet maalesef durum böyle. 1 aydır takip ettiğim RTX 2060 kartlarına 700-900 lira zam geldi. Üzücü bir durum.
Maalesef öyle. Dediğim gibi 1 ay önceki fiyatla birebir olmasını beklemeyin şu anda. Ancak 1 ay önce 1000 liraya satılan ürün şu anda 1500 liraya satılıyorsa, ben bu ürünü alıp satıcının ekstra kar etmesine izin vermem. Ama 1 ay önce 1000 liradır, şimdi 1100-1200 liradır, o zaman çok ince düşünmeye gerek yok. Alınır. Çünkü ilerleyen dönemde ben daha yüksek fiyatlandırma bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı