Çözüldü PC boşta yüksek RAM kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tuna.aa

Centipat
Arkadaşlar ilk başta böyle değildi ancak crackli bir oyun indirdim, sonrasında Windows Defender uyarı verdi. Cihazda izin verdim, sonrasında geri sildim bilgisayardan tamamen. Ancak RAM kullanımının yükseldiğini fark ettim ve Windows Defender kullandığını gördüm, daha önce hiç kullanmamıştı, lütfen yardım eder misiniz? RAM 8 GB.

yardım.png

yardım2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arka plan uygulamaları ve gereksiz hizmetleri, bağlantıdaki rehbere göre kapatın. Ayrıca Edge tarayıcısı ve Microsoft yardım ve destek açılınca, arka planda çalışmaya devam ediyor. Bunu görev yöneticisinden sonlandırın. Varsayılan tarayıcı olarak farklı bir tarayıcıyı seçin.
Screenshot_2.png
Ayrıca Chrome için şu ayarları yapın.
Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

Screenshot_6.png

Screenshot_7.png
Ek olarak Norton ya da Kaspersky antivirüs tavsiye ederim. Koruma ve performans konusunda, Windows defender göre daha iyilerdir. Windows defender belleği zamanla ve tarama yapınca şişiyor. Bunu halen boşaltmayı beceremiyor. Ayrıca varsayılan olarak 80.000 bin MB bellek tüketiyor. Mesela ben Norton kullanıyorum. Tarama yapmazken, bu civarlarda bellek tüketiyor.

Screenshot_1.png
Arka plan uygulamaları ve gereksiz hizmetleri, bağlantıdaki rehbere göre kapatın. Ayrıca Edge tarayıcısı ve Microsoft yardım ve destek açılınca, arka planda çalışmaya devam ediyor. Bunu görev yöneticisinden sonlandırın. Varsayılan tarayıcı olarak farklı bir tarayıcıyı seçin.
Screenshot_2.png
Ayrıca Chrome için şu ayarları yapın.
Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

Screenshot_6.png

Screenshot_7.png
Ek olarak Norton ya da Kaspersky antivirüs tavsiye ederim. Koruma ve performans konusunda, Windows defender göre daha iyilerdir. Windows defender belleği zamanla ve tarama yapınca şişiyor. Bunu halen boşaltmayı beceremiyor. Ayrıca varsayılan olarak 80.000 bin MB bellek tüketiyor. Mesela ben Norton kullanıyorum. Tarama yapmazken, bu civarlarda bellek tüketiyor.

Screenshot_1.png

Son düzenleme:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı