PC boştayken 60 derece

Bilgisayarınızın garantisi duruyorsa, servise yollayın. Güzelce temizlerken. Eğer o kadar bekleyemem veya garantisi az kaldıysa, anlıyorsanız içini açıp temizleyin. Macununu yenileyin. Baktınız bunlar sorunu gider miyorsa, güzel temiz bir format atın. Hala aynıysa, demek ki bilgisayarınızın hava sirkülasyonu iyi değildir. Zaten laptopların alanları dar oluyor. Üretici firma eğer güzel bir tasarım yapmamış ise laptop ısınacaktır. Yük altında kaç derecelere çıkıyor. Bir de laptop kaç senelik? Ve en son ne zaman temizliğini yaptınız?
Laptop 2 haftalık, oyunlar da da en fazla 85 dereceye çıkıyor.

85 derece laptop için normal bir sıcaklık. Sıkıntı edilecek bir durum yok. Kasalarda bile bu derecelere çıkan donanımlar var. Ben laptop kullanırken klavyeye elimi dokunduramadığım zamanları hatırlıyorum. Hiçbir şey olmamıştı. Yani korkulacak bir durum yok bence.

Boş ver onu bunu, herkesin bir fikri var bu forumda. 2 haftalik bilgisayara ne temizligi. Hava sirkulasyonuyla da uzaktan yakindan alakasi yok yasadigin durumun. Sadece ureticinin belirledigi fan curveu sicakliklarini belirleyen. Bilgisayarinin 60 derece olmasinin uzun vadede hiçbir zarari yok. Dusunmen gereken yukteki sicakliklari.

85 derece laptop için çok normal bir sıcaklık. Sıkıntı edilecek bir durum yok. Kasalarda bile bu derecelere çıkan donanımlar var. Ben laptop kullanırken klavyeye elimi dokunduramadığım zamanları hatırlıyorum. Hiçbir şey olmamıştı. Yani korkulacak bir durum yok bence.
Yardımlarınız için teşekkür ederim, biraz rahatladım şimdi.
Boş ver onu bunu, herkesin bir fikri var bu forumda. 2 haftalik bilgisayara ne temizligi. Hava sirkulasyonuyla da uzaktan yakindan alakasi yok yasadigin durumun. Sadece ureticinin belirledigi fan curveu sicakliklarini belirleyen. Bilgisayarinin 60 derece olmasinin uzun vadede hiçbir zarari yok. Dusunmen gereken yukteki sicakliklari.

Evet dostum. 2 haftalık bilgisayar olduğunu sormadan bilemediğim için kusuruma bakma. Bir dahakine arkadaş foruma sıkıntısını dile getirmeden, telepati ile çözümü aktaracağım.

Ne demek hocam. Hayırlı uğurlu olsun tekrardan. Güle güle kullan.

Evet ya neden sormadin acaba? Neyse bir sonraki sefere artik. Ben konu basindaki ekran goruntusunden bile anlayabilmistim yeni bir laptop oldugunu, biraz daha farkindalik iyi gider.

Ekran görüntüsüne bakmamış olabilirim. Ya da gözümden kaçmış olabilir. Bunu dile getirmen sorun değil. Burada insanlar birbirine yardımcı olmaya çalışıyor. Birilerinin düşüncesini veya yardım etme çabasına karşı anlamsız yere boş boş bilmişlik taslaman gereksiz bir egoist olduğunun göstergesidir. Beni uyardığın için teşekkür ederim. Bir dahakine daha dikkatli olur bakarım. Ama gereksiz egonu bir kenara bırakıp insanlara karşı daha saygılı ol bay bilmiş.

Ekran görüntüsüne bakmamış olabilirim. Ya da gözümden kaçmış olabilir. Bunu dile getirmen sorun değil. Burada insanlar birbirine yardımcı olmaya çalışıyor. Birilerinin düşüncesini veya yardım etme çabasına karşı anlamsız yere boş boş bilmişlik taslaman gereksiz bir egoist olduğunun göstergesidir. Beni uyardığın için teşekkür ederim. Bir dahakine daha dikkatli olur bakarım. Ama gereksiz egonu bir kenara bırakıp insanlara karşı daha saygılı ol bay bilmiş.
Kendi hatalarinla bilgisiz bir insani yaptigi alisveristen sogutuyorsun. Ardindan bu durumu duzelten insani da haksiz cikartmaya calisiyorsun gordugum kadariyla. Lafi tam yerinde, tam adamina soylemisim bence. Ne eksik ne fazla. Klasik Turk insani iste hic haksiz olur mu?

Sakin arkadaşlar. @ArdaKaanYildiz01 Senin sorununa gelecek olursak eğer;

Laptop alt kısımların yer ile açıklığı ve hava akışı nasıl?, AIDA64 ile bir stres testi yap bakalım kaç derecelere çıkacak?, Genelde laptoplar fazla ısınır, Fan küçüklüğü ve bakır ısı borularının kısa ve uzunlukları yüzünden soğuma yönünden eksileri veya artıları olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı