PC boştayken işlemci tüketimi yüksek

Nemİx

Decapat
Daha fazla  
PC boştayken işlemci yüksek hız kullanıyor.
Boştayken 3.20 GHz kullanıyor Windows'u yeniden başlattıgımda normal hızlarda geziniyor.
Virüs taraması yaptım sorun yok driverda güncel.
Denetim Masası pil ayarları: Güç tasarruf modu: En düşük işlemci kullanımı %5 en yüksek %100. 2-3 saatlik kullanım sonrası böyle oluyor Windows'u yeniden başlattığımda gidiyor 2 saat sonra yine aynısı oluyor anlayacağınız döngü oluyor.
Bu SSD'e yüksek hızda çalışırken ki alınan SSdir. Yüksek GHz de çalışmadan önce CPU kullanımı %4-5 arası değişiyordur bu sorunun kaynağı ne

1640972427082.png

Nasıl çözdün
Birkaç ayda bir bu problemle karşılaşıyordum denemediğim çözüm kalmamıştı. En son format atıyordum. Bir gün canıma tak etti ben her seferinde böyle format mı atacağım dedim bayağı araştırdım en son bir yerde bu durumun windows güncelleştirmelerinden kaynaklandığını söyleyen bir şey gördüm. Son windows güncelleştirmesini kaldırdığımda gerçekten eski değerlerine dönüyordu. Halen de böyle yapıyorum, güncelleştirmelerim kapalı bu yüzden. Ayrıca sadece işlemci değil ram da yüzde 90'lara dayanıyordu sıkıntı bir durum.

Birkaç ayda bir bu problemle karşılaşıyordum denemediğim çözüm kalmamıştı. En son format atıyordum. Bir gün canıma tak etti ben her seferinde böyle format mı atacağım dedim bayağı araştırdım en son bir yerde bu durumun windows güncelleştirmelerinden kaynaklandığını söyleyen bir şey gördüm. Son windows güncelleştirmesini kaldırdığımda gerçekten eski değerlerine dönüyordu. Halen de böyle yapıyorum, güncelleştirmelerim kapalı bu yüzden. Ayrıca sadece işlemci değil ram da yüzde 90'lara dayanıyordu sıkıntı bir durum.
Hangi güncelleştirme bu
Normal dediğin kaç GHz? Ve işlemcin ne.
İ5 7400

Geri
Yukarı