PC çalışıyor ama görüntü yok

Derinjack3

Decapat
PSU yanmıştı değiştirdim. Bu defa görüntü gitti. Anakart arızalı olduğunu öğrendim. Servise verdim. Tamir edildi. Taktım hala görüntü yok. Ne yapmalıyım?

Senin sistemin minimum 500W güç gereksinimi var. PSU yeterli gelmiyor.
Benim yaptığım testte bu sonuç çıktı. Hdd ve ssd yi de ekledim hatta monitörü de koydum. Ama böyle çıktı

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200509-172857.jpg
    Screenshot_20200509-172857.jpg
    144 KB · Görüntüleme: 27
Tamam işte dostum ortalama 500W fakat bu salt güç gereksinimi ve bütün PSU'lar tam verim ile çalışmaz. Ortalama %80 verimle çalışır tabii o da kaliteli olanları. Senin PSU ne marka bilmiyorum ama 500W'ın yetmediği aşikar.

Tamam işte dostum ortalama 500W fakat bu salt güç gereksinimi ve bütün PSU'lar tam verim ile çalışmaz. Ortalama %80 verimle çalışır tabii o da kaliteli olanları. Senin PSU ne marka bilmiyorum ama 500W'ın yetmediği aşikar.

Reis sana özelden ulaşmam mümkün mü dediğini yapıp değiştireceğim PSU'yu uzun sürer iade süresi. Sonra da sana ulaşabilir miyim? Düzeltme 14 gün geçmiş şansıma.

PSU kaynaklı olmayabilir bir çok benzeri hatta üst sistemlerde 500 kullanılıyor. Hemen umutsuzluğa kapılmayalım. İşlemciyi siz mi taktınız takarken pinlere zarar vermiş olabilir misiniz? Tekrar söylüyorum statik elektrik boşaltıp bellekleri söküp tek tek deneyin.

PSU kaynaklı olmayabilir bir çok benzeri hatta üst sistemlerde 500 kullanılıyor. Hemen umutsuzluğa kapılmayalım. İşlemciyi siz mi taktınız takarken pinlere zarar vermiş olabilir misiniz? Tekrar söylüyorum statik elektrik boşaltıp bellekleri söküp tek tek deneyin.
Ben taktım ama %100 eminim yamukluk yok hatta şimdi kontrol ettim tek tek yamukluk yok zaten olsaydı zor girerdi kendiliğinden girdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı