PC çalışıyor ancak ekranda sinyal yok

Dogusgltkn

Centipat
İnternetten yeni kasa aldım, geldi. Ekran kartını taktım, Windows 10 kurdum, her şey güzel, PC açıldı, sonra kapandı. Şimdi tekrardan açarken anakart yazısı geliyor ardından sinyal yok yazıyor. Neden olabilir? Garantiye yollamak istemiyorum, 15 gün falan bekletecekler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hayırlı olsun ve geçmiş olsun. Sistem kendisini bir yere kadar açıyor söyleminizden anladığım kadarıyla. Bu durumda RAM ile alakalı bir sorun görünmüyor. Gel gelelim ki bu nokta da ekran kartınızla ilgili bir problem var gibi duruyor. Ekran kartınızı güç beslemesini kontrol edin. Hatta ekran kartını komple söküp tekrar taktın. Ayrıca güç kaynağızınız yeterli beslemeyi yapamazsa benzer sorunu yaşarsınız. Kuvvetle muhtemelen ekran karından kaynaklı gibi çünkü toplanan sistemler kargodan önce çalışıp çalışmadığı kontrol ediliyor. Bir ihtimal BIOS güncellemesi yapın.

İlk öncelikle teşekkür ederim ekran kartı 8+6 pin bütün pinleri taktım ama yine aynı oluyor ancak format attıktan sonra pc açılıyor yine kapanıyor ekran kartını söküp taktım iki kere fsp 600 + 80 bronz ps var güçten yana sıkıntı olmaz gibi geliyor

İnternetten yeni kasa aldım, geldi. Ekran kartını taktım, Windows 10 kurdum, her şey güzel, PC açıldı, sonra kapandı. Şimdi tekrardan açarken anakart yazısı geliyor ardından sinyal yok yazıyor. Neden olabilir? Garantiye yollamak istemiyorum, 15 gün falan bekletecekler.

Sisteminiz nedir? Ekran kartı, işlemci nedir? Eğer işlemcinizde onboard grafik işlemci var ise, ekran kartınızı çıkartın, bilgisayarı onboard olarak çalıştırın, tekrar asıl ekran kartını takın. Ekrana görüntü gelmesi lazım. Ekran kartınızın sürücüsünüde güncel değilse güncelleyin.
Not: Ekran kartı takıp çıkarma işlemini bilgisayarı kapatıp yapın, uyarı mahiyetinde söylüyorum.

İşlemci:
AMD Ryzen 5 3600X 3.8 GHz 35MB AM4
1
Anakart:
Biostar B450MH 3200MHz (OC) DDR4 AM4 mATX
1
Ekran Kartı:
Inno3D GeForce RTX2060 SUPER ICHILL x3 ULTRA 8GB 256Bit
1
Bellek:
XPG Spectrix D41 RGB 16GB (2x8) 3200MHz DDR4 CL16
1
Depolama SATA:
Crucial MX500 500GB 560/510 MB/s 2.5″ SATA
1
Depolama M.2:
Crucial P1 500 GB 1900/950 MBs NVMe M.2
1
Güç Kaynağı:
FSP HYDRO600 600W 80+ Bronze
Sisteminiz nedir? Ekran kartı, işlemci nedir? Eğer işlemcinizde onboard grafik işlemci var ise, ekran kartınızı çıkartın, bilgisayarı onboard olarak çalıştırın, tekrar asıl ekran kartını takın. Ekrana görüntü gelmesi lazım. Ekran kartınızın sürücüsünüde güncel değilse güncelleyin.
Not: Ekran kartı takıp çıkarma işlemini bilgisayarı kapatıp yapın, uyarı mahiyetinde söylüyorum.
Ekran gelmiyor ekran kartını nasıl güncellicem bilgi verirmisiniz belki olur

İlk öncelikle teşekkür ederim ekran kartı 8+6 pin bütün pinleri taktım ama yine aynı oluyor ancak format attıktan sonra pc açılıyor yine kapanıyor ekran kartını söküp taktım iki kere fsp 600 + 80 bronz ps var güçten yana sıkıntı olmaz gibi geliyor
Ekran kartını farklı bir sistemde deneyin imkan var ise, Aynı sorunu ordada yaparsa ekran kartınızı değiştirirsiniz. Yada garantiye tekrar gönderin ama bu süreçler sıkıntıl biraz.

İşlemci:
AMD Ryzen 5 3600X 3.8 GHz 35MB AM4
1
Anakart:
Biostar B450MH 3200MHz (OC) DDR4 AM4 mATX
1
Ekran Kartı:
Inno3D GeForce RTX2060 SUPER ICHILL x3 ULTRA 8GB 256Bit
1
Bellek:
XPG Spectrix D41 RGB 16GB (2x8) 3200MHz DDR4 CL16
1
Depolama SATA:
Crucial MX500 500GB 560/510 MB/s 2.5″ SATA
1
Depolama M.2:
Crucial P1 500 GB 1900/950 MBs NVMe M.2
1
Güç Kaynağı:
FSP HYDRO600 600W 80+ Bronze

Ekran gelmiyor ekran kartını nasıl güncellicem bilgi verirmisiniz belki olur
Dediğim işlemlerden sonra kartınızı güncelleyin demek istemiştim, ama işlemcinizde onboard görüntü desteği yok. Görüntü kablosunu kartın ve monitörün farklı portlarında deneyin, ilk önce ekran kartı portlarında deneyin. Bu arada ekran kartının güç kablosu takılı değil mi?

Ekran kartını farklı bir sistemde deneyin imkan var ise, Aynı sorunu ordada yaparsa ekran kartınızı değiştirirsiniz. Yada garantiye tekrar gönderin ama bu süreçler sıkıntıl biraz.
Elimde ekran kartımı deneyebilceğim bir başka pc yok şuanda bulursam denicem en kısa zamanda olmadı garantiye
Dediğim işlemlerden sonra kartınızı güncelleyin demek istemiştim, ama işlemcinizde onboard görüntü desteği yok. Görüntü kablosunu kartın ve monitörün farklı portlarında deneyin, ilk önce ekran kartı portlarında deneyin. Bu arada ekran kartının güç kablosu takılı değil mi?
Şuan elimde eski bi monitör var hdm vga çeviriyorum aparatla sipariş ettiğim monitör gelsin hd dp vg çıkışlarınıda denicem hdm olanı tv de denedim aynı sinyal yok diyor yeni ekranda deneyip bi çözüm bulamazsam garanti yolu gözüktü bana

Aynı sorun için farklı konuda bulduğum bir cevap. Denemekte fayda var.
''Ben kasayla biraz uğraşmıştım. Aynı sorun bende de olmuştu. Sinyal yok hatası veriyordu. RAM’leri çıkarıp takınca sorun çözülmüştü. Bunu deneyebilirsiniz.''

Aynı sorun için farklı konuda bulduğum bir cevap. Denemekte fayda var.
Bütün gece uğraştım uyumadım bu saate kadar son bir kez format atayım dedim sanırım sorunu buldum ssd bide m2 sdd yi ayrılabilir alan yapmamışım sanırım sorun ondan kaynaklanıyor yer yok diye win10 tam yükleme yapamadı şuan sorunsuz gibi duruyor uyandıktan sonra çözüldü veya çözülmedi diye bilgi veririm ilginiz için teşekkürler böyle küçük şeyler insanı uğraştırıyor işte :))

Yeni konular

Geri
Yukarı