PC çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor

Bende de böyle olmuştu. Bilgisayar açılırken RAM'lerin oradaki LED yanıyordu. Anakart, İşlemci veya RAM'de sorun olduğuna karar verdim. Ekran kartımı eski sisteme taktığımda çalışıyordu.

LG monitörünüz size küçük geliyor mu ?
400 TL ye aldığım için şikayet edemiyorum :) ama 23" almayı isterdim tabi ki.
Yinede 23" ve bu özelliklerde bir monitör en az 900 tl bandındna olduğundan pekte üzülmüyorum o kadar parayı monitöre veremezdim zaten.
Görüntü kalitesi gayet iyi bence tek eksiği büyüklüğü diyebilirim ama fiyatına göre oda çok iyi.

400 TL ye aldığım için şikayet edemiyorum :) ama 23" almayı isterdim tabi ki.
Yinede 23" ve bu özelliklerde bir monitör en az 900 tl bandındna olduğundan pekte üzülmüyorum o kadar parayı monitöre veremezdim zaten.
Görüntü kalitesi gayet iyi bence tek eksiği büyüklüğü diyebilirim ama fiyatına göre oda çok iyi.
Ms fark ediyormu ?

Ms fark ediyormu ?
Ms şahsen fark ediyorum diye düşünüyorum ama onu normal monitörle 1ms arasında fark edebilirim, 5ms ile 1ms karşılaştırsam fark edebileceğimi sanmıyorum daha çok profesyonel oyuncu olmak lazım o kadarını fark etmek için çünkü klavyem mekanik değil mause gaming 1ms tepkime süreli bir şey değil mausetan mı klavyeden mi mönitörden mi oldu gecikme anlamam için hepsi birden olursa anca fark edilir.

Cpu pin girişine PCI-E kablosunu takıyormuşum. Cpu olarak düzelttim ama düzelmedi , bu yanlışlığın zararı olur mu ki ?

Ms şahsen fark ediyorum diye düşünüyorum ama onu normal monitörle 1ms arasında fark edebilirim, 5ms ile 1ms karşılaştırsam fark edebileceğimi sanmıyorum daha çok profesyonel oyuncu olmak lazım o kadarını fark etmek için çünkü klavyem mekanik değil mause gaming 1ms tepkime süreli bir şey değil mausetan mı klavyeden mi mönitörden mi oldu gecikme anlamam için hepsi birden olursa anca fark edilir.
Hm anladım

Cpu pin girişine PCI-E kablosunu takıyormuşum. Cpu olarak düzelttim ama düzelmedi , bu yanlışlığın zararı olur mu ki ?
Ekran kartıyla CPU ikiside 12V kanalından beslenmiyormu ama ekran kartlarında 150watt a kadar 6-8 pin yetiyor fazla gelmiş olabilir.

Birde pinlerin ucunda köşeler ve yuvarlak bölümler vardır nasıl başarmışsınız onu oraya sokuşturmayı :)

111.jpg
HTB1YEcQSFXXXXbhXXXXq6xXFXXXi.jpg

sol alttan 2. si ekrankartında köşe cpu da köşeli orayı biraz zorlayıp sokmuşsunz sanırım :)

Ekran kartıyla CPU ikiside 12V kanalından beslenmiyormu ama ekran kartlarında 150watt a kadar 6-8 pin yetiyor fazla gelmiş olabilir.

Birde pinlerin ucunda köşeler ve yuvarlak bölümler vardır nasıl başarmışsınız onu oraya sokuşturmayı :)

Eki Görüntüle 490234Eki Görüntüle 490235
sol alttan 2. si ekrankartında köşe cpu da köşeli orayı biraz zorlayıp sokmuşsunz sanırım :)
PSU'ya herhangi bir zarar vermişmidir peki ?

PSU enerjiyi verir sadece, geri almaz, o yüzden PSU ya bir şey olacağını sanmam ama kablolara zarar vermiş olabilir fazla akım çektiyse de, onuda sanmam, kablonun dayanamayacağı akımı power zaten veremez, kalitesiz bir power ise her şey olabilir tabi :)
Fanlar falandamı hiç dönmüyor yoksa dönüp durup dönüp duruyor mu sürekli, resetler gibi.
Eğer hiç bir şey olmuyorsa başka bir powerla sadece işelmci ve anakart pinlerini takıp fanlar dönüyormu ona bakabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı